נתניהו גער בשרים שטייניץ ויעלון: "די להתקפות האישיות"

במהלך ישיבת "שרינו" העיר רה"מ לשר לענייני מודיעין ולשר הביטחון בעקבות חילופי ההאשמות ביניהם לגבי תקציב הביטחון: "תפסיקו עם ההכפשות הפוגעניות". שטייניץ: "לא התכוונתי להעליב". יעלון: "'מניפולטור' זו אמירה לא פשוטה על שר ביטחון ורמטכ"ל"

נתניהו ושטייניץ. ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר (א') בתקיפות לחילופי ההאשמות בין השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ לאנשי משרד הביטחון וקרא לשרים "להפסיק עם ההתקפות האישיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ישיבת "שרינו" של הליכוד, שנערכה הבוקר, פנה נתניהו לשרים יעלון ושטייניץ וגער בהם על התבטאויותיהם: "תתאפקו, מה פתאום כל ההודעות הפומביות וההכפשות הפוגעניות האלה. זה מיותר ויש פורומים מתאימים לדון בנושאים האלה".

גורמים שנכחו בישיבה אומרים כי נתניהו אמר לשטייניץ: "מה אתה מתערב בעניין תקציב הביטחון? זה לא עניינך. זה עניין בין הביטחון לאוצר וביני. אלו שני נושאים חשובים, ביטחון וכלכלה, וששום שר לא יתערב בזה".

יעלון: די להתקפות על הצבא (רויטרס)

"להגיד מניפולטור על שר ביטחון ורמטכ"ל זה לא להעליב?"

לפי אותם גורמים, ראש הממשלה לא הסתפק בזה, ושאל: "להגיד 'מניפולטור' על שר ביטחון ורמטכ"ל זה לא להעליב?". בשלב הזה אמר יעלון: "'מניפולטור' זו אמירה לא פשוטה על שר ביטחון ורמטכ"ל. אני לא אוהב את ההתקפות האישיות והמוגזמות מכל הכיוונים וצריך להתפסיק אותן. אי אפשר גם לעבור על התקפות חוזרות ונשנות נגד הצבא".

בסביבתו של השר שטייניץ מציינים כי שר הביטחון התנצל על הציטוטים שיצאו ממקורביו. אתמול במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר שבע, אמר השר שטייניץ שראשי מערכת הביטחון "אחראים לשורת תרגילים שנועדו לתקציב המדינה". הוא אמר כי "לא מקובל שדבר כזה יתרחש במדינה דמוקרטית", והדגיש כי למרות המצוקה התקציבית הקיימת "אסור לצבא להתערב בהחלטות הדרג המדיני".

בסביבתו של שר הביטחון השיבו אמש אש לדבריו של שטייניץ: "תנחומינו לקהל שנאלץ לסבול את חפירותיו. סוף שבוע בלי שיובל שטייניץ מופיע בשבתרבות הוא לא באמת סוף שבוע. עד כמה שזכור לנו, יובל שטייניץ התחנן להיות שר הביטחון אבל יש גבול לכל תעלול. סביר שאם היה שר ביטחון היה מתבטא באופן הפוך לחלוטין".

בסביבת יעלון המשיכו במתקפה וקראו לשר שטייניץ לבחון ראשית את התנהלותו שלו. "היינו ממליצים לשר שיבחן קודם את מספר הנסיעות המופרך שלו לחו"ל לפני שהוא מטיף לאחרים על חסכונות", קרא הגורם.