השר כץ על פרשת השחיתות בנמל: "אל תשעו את חסן, תפטרו אותו"

שר התחבורה ישראל כץ, מי שנחשב ליריבו הגדול של אלון חסן, הגיב לראשונה בריאיון לפגוש את העיתונות לפרשת השחיתות בנמל אשדוד. "היו עלי איומים רבים", סיפר השר כץ, תיאר רקב גדול בנמלים וטען כי גם יו"ר ההסתדרות בעצמו פוחד מיו"ר ועד העובדים

יותר משנה של יריבות והשמצות נרשמה בין שר התחבורה לבין יושב ראש הוועד החזק בנמל אשדוד, אלון חסן. עתה מתעוררת שוב המתיחות בין השניים עם פיצוצה של פרשת השחיתות בנמל והחשדות נגד חסן. בריאיון לפגוש את העיתונות מתייחס היום (ש') השר כץ לראשונה לפרשה, מדבר על "רקב בנמלים" וקורא לסיים את תפקידו של יו"ר ועד עובדי הנמל. "השעייה היא מסר רע, זה זמני, צריך לפטר את חסן, ואת זה רק ההסתדרות יכולה לעשות", הסביר שר התחבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נמל אשדוד חוזר לשליטת מדינת ישראל", הצהיר כץ בפתח הריאיון. "התייצבתי נגד זה שנמל אשדוד השתלט על הייבוא והייצוא, לכן פניתי להקים נמלים פרטיים מתחרים, כי זה משפיע על יוקר המחיה של מדינת ישראל. עכשיו המשטרה ומדינת ישראל כולה רואה מול מה אני התייצבתי".

שר התחבורה סיפר על מסכת איומים שעבר, אך סירב להתרגש. "היו עליי הרבה איומים, אבל מאחר ועמדותיי ברורות ואמרתי שזה לא משנה אין לזה משמעות כלפי, טען. "אני לא מתרגש מאמירות כאלה".

הוא התייחס לפעולותיו של יו"ר ועד העובדים של הנמל נגדו במישור הפוליטי ואמר: "מתייצב אדם ואומר בצורה בוטה שהוא ייקח אנשים ויעביר אותם ממפלגה למפלגה כדי לפגוע בי, שאני לא אבחר בליכוד, כדי שאני לא אוביל מדיניות שהיא מדיניות נכונה".

"אל תפחדו ממנו". אלון חסן (פלאש 90)

"אמרתי לכולם: 'אל תפחדו מחסן'"

כץ תיאר התנהלות של עשרות שנים בהם חששו ממשלות לטפל בנמלים. "למה לא התקרבו לנמלים? אני הייתי הראשון שעשיתי את זה. בניגוד לקודמי בניתי במשך שנים רפורמה של הכנת מכרזים שתציע אלטרנטיבה ודרכה אפשר היה לצאת למלחמה. עד אז למרות כל מה שהיה איש לא התקרב לנמלים בגלל עוצמת האיום לשתק את המדינה".

שר התחבורה הוסיף וסיפר על הליך הוצאת המכרזים ברפורמת הנמלים וציין את השפעתו של תחקיר חדשות 2 בנושא על מודעות הציבור למתרחש בנמל. "אמרתי לכולם לא לפחד מחסן", הדגיש כץ, "ואמרתי להנהלה להתחיל ולבדוק. לתחקיר ערוץ 2 הייתה משמעות בלהעיר את הציבור ונתן לי רוח גבית. עם הרוח הזאת המשכתי למטרה".

"ההסתדרות צריכה לפטר את חסן". ניסנקורן, (פלאש 90, אורי לנז)

"יו"ר ההסתדרות מפחד מחסן"

לדבריו, הנהלת ההסתדרות שגתה שגיאה חמורה בהתנהלותה מול הנמל. "אמרתי בעבר ואני אומר שוב גם לעיני וגם ליו"ר ההסתדרות המיועד ניסנקורן - לא צריך להשעות אותו צריך לסלק אותו, זה שהחזירו אותו אחרי הפעם הראשונה זו היתה טעות".

שר התחבורה התייחס גם לחלקו של מנכ"ל נמל אשדוד בפרשה. "מנכ"ל הנמל היה תפקיד מקצועי, לא האמנתי שהוא יהיה חשוד אבל ראיתי שהוא לא דומיננטי, אלא שהוועד ניהל אותו", טען כץ. "בלי שום קשר לחקירת המשטרה גם ככה ניצחנו, הנמלים החדשים הולכים לקום בלי שום הסכמות ובתי הדין לעבודה הבינו את זה. נניח אבני פינה תוך 3 חודשים לנמל חדש באשדוד".

כץ המשיך ותקף את יו"ר ועד עובדי הנמל שנחקר בסגרת הפרשה: "הנמל החדש יהיה וחסן לא יהיה. זה היה ברור לי והודעתי את זה. אמרתי את זה ברשות שדות התעופה, שאני ארים כוסית בנמל אשדוד בלי היו"ר הנוכחי. העבודה של חסן היא לא התחום שלי, אבל על ראשות הוועד אני אאבק. ההסתדרות צריכה להודיע שהוא מפוטר מראשות הוועד, ולא להיכנע ללחצים שלו, יו"ר ההסתדרות צריך להראות שהתופעות האלה עברו ואין להם יד. גם יו"ר ההסתדרות מפחד ממנו, הם נהגו בשלטון של פחד שאני התייצבתי מולו".

"שלטון של פחד". נמל אשדוד, ארכיון (יח"צ נמל אשדוד)

החשד: חסן ואנשיו גרפו לכיסם 17 מיליון שקלים

במסגרת הפרשה, שמטלטלת את נמל אשדוד, נעצרו ועוכבו לחקירה 15 בני אדם,  ובהם עיתונאי בתכנית כלכלית. מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

לפי החשד, במהלך העסקאות חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, הנאמדים בכ-17 מיליון שקלים. במקביל, מנסה המשטרה להגיע להסכם עד מדינה עם אחד העובדים הבכירים שנחקרו ונעצרו במסגרת הפרשה, מתוך תקווה שיסכים להעיד נגד חבריו.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר

פרשת הנמל: עיתונאי כלכלי בין העצורים