ריבלין לתלמידים: "אם אתם צודקים, אל תוותרו לעולם"

רגע לפני שהפרגוד מוצב במשכן הכנסת, המועמד המוביל לנשיאות, ח"כ רובי ריבלין, הופיע בפני תלמידים בירושלים, ופרש בפניהם את משנתו, מבלי להתייחס באופן ישיר למרוץ. "מותר להתווכח ולהביע עמדה שונה, אבל תמיד צריך לכבד", אמר

נמנע ממוקשים פוליטים, ריבלין (פלאש 90)

ימים ספורים לאחר שענה לשיחת הטלפון המפתיעה מראש הממשלה נתניהו שהודיע לו על תמיכתו בו במרוץ לנשיאות, ח"כ רובי ריבלין, מי שנראה כמועמד המוביל לתפקיד, פורש את משנתו בפני תלמידי בית ספר בירושלים, תוך שהוא מנסה להימנע ככל האפשר מלדרוך על מוקשים פוליטים. "מותר לפעמים להתווכח, מותר להביע שוני בדעה, מותר אפילו קצת להתרגז, אבל צריך תמיד להבין ולכבד אדם שיש לו דעה אחרת", אמר ריבלין לתלמידי בית הספר היסודי "יפה נוף" בשכונת בית הכרם בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדברים נאמרו בבית הספר היסודי "יפה נוף" בשכונת בית הכרם בבירה, במסגרת קורס לתלמידים שמקדם "סביבה באווירה הוגנת". ריבלין לא התייחס מפורשות למרוץ לנשיאות, אך דבריו הדהדרו ולא ניתן היה להימנע מהקשרם לנעשה סביבו. "אם לא מסכימים איתך, תנסה לשכנע, להתווכח, אף פעם אל תוותר על דעתך, אם היא צודקת כמובן", הדגיש חבר הכנסת.

"אתם צריכים להבין כשלא מקבלים את דעתכם, אולי באמת יש להם סיבות לא לקבל את דעתך", המשיך ריבלין. "אני לא משנה את דעתי גם כשאחרים חושבים שאני טועה, אבל כל מה שאני מנסה לעשות וגם הצלחתי, זה לתת להם את היכולת לחשוב שאולי הם טועים".

ריבלין, תושב השכונה, חילק לתלמידים גביעים ומדליות על הצטיינותם, והסביר להם את החשיבות של דיון פתוח, שלא חף מחוסר הסכמה: "בכנסת יש לנו יהודים וערבים, משמאל ומימין, שומרי מצוות וכאלה שפחות, אבל כולנו חיים יחד בחברה אחת. מדינה אחת זה לא מספיק, חברה שבהחלט יכולים להיות בה ויכוחים".

נתניהו וריבלין, ארכיון (AP)

נתניהו לריבלין: "מודיע על תמיכה במועמדותך"

שלשום אחר הצהריים התקשר במפתיע ראש הממשלה לריבלין, מי שנחשב ליריבו הפוליטי מבית והביע את תמיכתו בו. "עברנו הרבה ימים בחיינו, דברים יפים יותר ופחות. אנחנו מקווים שנעבור ימים טובים יותר,", אמר נתניהו.

ראש הממשלה ציין כי המתין לראות את רשימת המועמדים הסופית במרוץ לנשיאות. "כראש ממשלה ויו"ר הליכוד אני מודיע על תמיכה במועמדות שלך", הצהיר נתניהו. שעות לאחר מכן התייחס ריבלין לשיחה ואמר לחדשות 2 כי "זו תחנה חשובה בדרך לתפקיד שאני חפץ בו".