ריבלין על תמיכת נתניהו: "תחנה חשובה בדרך לתפקיד הנשיא"

אחרי שראש הממשלה נתניהו הביע את תמיכתו במועמדותו לנשיאות, אמר יו"ר הכנסת לשעבר ראובן ריבלין לחדשות 2: "מרגיש כמו אדם שנמצא במסע מפרך לתפקיד שהוא חפץ בו". רה"מ לריבלין: "מקווה לימים טובים יותר"

בדרך למשכן? חבר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין התייחס הערב (ד') להודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר כי יתמוך בו במרוץ לנשיאות המדינה. "זו תחנה חשובה בדרך לתפקיד שאני חפץ בו", אמר ריבלין לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחר הצהריים התקשר במפתיע לריבלין ואמר לו: "עברנו הרבה ימים בחיינו, דברים יפים יותר ופחות. אנחנו מקווים שנעבור ימים טובים יותר". ראש הממשלה ציין כי המתין לראות את רשימת המועמדים הסופית במירוץ לנשיאות. "כראש ממשלה ויו"ר הליכוד אני מודיע על תמיכה במועמדות שלך", הצהיר נתניהו.

נתניהו לצד ריבלין. ארכיון (AP)

יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, אינו מתכוון לתמוך בריבלין לנשיאות, וזאת למרות שהתחייב לתמוך בכל מועמד של ראש הממשלה. לדברי מקורביו, הוא לא יתמוך בריבלין כתגובה לכך שהמהלך נעשה ללא תיאום עמו.

לא יתמוך בריבלין. ליברמן (AP)

רק אמש, שעות ספורות לפני סגירת רשימת המועמדים ניסה נתניהו עדיין להציג מועמד חלופי, הסופר אלי ויזל. לאחרונה שר בכיר ששוחח עם נתניהו אמר כי הוא ניסה לבטל את מוסד הנשיאות כדרך להימנע מתמיכה במועמד היחיד של הליכוד - ריבלין, לאור דרישת רעייתו שרה נתניהו. "יש עליו לחץ משפחתי שלא לתמוך במועמד היחיד ממפלגתו", טען אז השר הבכיר.

גם בנט לצד ריבלין

גם הוא תומך בריבלין. בנט (רויטרס)
מוקדם יותר היום שר הכלכלה ויושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט הודיע על תמיכתו בריבלין. "הוא איש רגיש, איש שיודע להתרגש ושיודע לרגש", הסביר בנט בדף הפייסבוק שלו. "כזה צריך להיות הנשיא שלי".

"אומרים שאדם נמדד 'בכוסו בכיסו ובכעסו'", כתב בנט. "בכוסו - רובי ריבלין מעולם לא היה שיכור כוח. גם כשנשא בתפקידים רמי מעלה דאג דווקא למיעוט ולחלש. בכיסו - צניעותו שובת לב, והנכונות שלו לעבודה אפורה בכנסת גם כשירד מכיסא השר ויושב ראש הכנסת עוררה בי הערכה גדולה. ובכעסו - גם כשהפסיד בפעם הקודמת בבחירות לנשיאות, נהג באצילות ובממלכתיות. זה לא קל לאף אחד להפסיד".

לא יתמודד. דוד לוי (חדשות 2)

אתמול הודיע השר לשעבר דוד לוי, למרות לחצים פוליטיים שהופעלו עליו, כי החליט שלא להתמודד במירוץ לנשיאות. "היו אלי פניות רבות מגורמים שונים בציבור, כולל מחברי כנסת ומשרים, בקריאה שאני אצטרף למרוץ לנשיאות", אמר לוי. "הודעתי אז שאשקול זאת אם תהיה לכך הסכמה רחבה ככל האפשר, כמתחייב על פי הכרתי מהתפקיד הממלכתי הרם הזה. ההסכמה הזאת לא קיימת היום, הפיצול גדול מאוד".

המועמדים לנשיאות (חדשות 2)

ריבלין יתמודד בבחירות נגד חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר, פרופסור דן שכטמן, השופטת בדימוס דליה דורנר, חבר הכנסת מאיר שטרית ויושבת ראש הכנסת לשעבר דליה איציק. כל המועמדים כבר אספו והגישו את 10 החתימות הדרושות כדי להתמודד.