דגן במתקפה על נתניהו: מוביל את ישראל לאסון

ראש המוסד לשעבר מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה: "דרכו מובילה למדינה דו-לאומית וזה עלול להיות סופו של החלום הציוני. אתה כבר לא בטוח שהמדינה תתקיים בעתיד". הריאיון המלא - מחר ב-20:00 ב"אולפן שישי"

אחרי הנאום בקונגרס - ראש המוסד לשעבר מאיר דגן פותח במתקפה חריפה על נתניהו ומצייר תמונה אפוקליפטית לגבי עתיד מדינת ישראל. בריאיון ל"אולפן שישי" שישודר במלואו מחר (שישי) ב-20:00, הוא אומר כי מדיניותו של ראש הממשלה "מובילה למדינה דו-לאומית או למדינת אפרטהייד. אני חושב שזה אסון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דגן מביע חשש שדרך זו עלולה להיות סופו של החלום הציוני: "במשך 45 שנים שירתתי את המדינה הזו - כולן בשביל לשמר את ביטחונה כמדינה יהודית וציונית. לא הייתי רוצה שהחלום הזה ייעלם".

לדבריו, "המציאות שראש הממשלה ומר בנט מובילים אליה בקצה היא למדינה דו-לאומית. אתה כבר לא בטוח שהמדינה הזו תתקיים בעתיד. אם הכיוון הזה יימשך - יש לי סימני שאלה מאוד מורכבים".

"דגן טועה ומטעה". נתניהו (פלאש 90)

תגובת נתניהו: "מאיר דגן טועה ומטעה. ראש הממשלה נתניהו פועל למען ביטחונם של אזרחי ישראל מתוך ראייה כוללת של טובת העם והמדינה ואינו נכנע ללחצים הבינלאומיים. הסיבה לכך ברורה: כל שטח שיימסר כיום לפלסטינים ייתפס על ידי האסלאם הקיצוני וארגוני הטרור הנתמכים על ידי אירן.

"נאומו של ראש הממשלה בקונגרס קיבל תהודה עולמית אדירה והציב את הסכנות לישראל ולעולם כתוצאה מהסכם רע. אין ספק כי דבריו של ראש הממשלה איתגרו את המעצמות לתת מענה לסכנות אלה".