הרעיון נגנז: דוד לוי לא יתמודד לנשיאות

בכיר הליכוד לשעבר החליט ברגע האחרון שלא להתמודד לתפקיד נשיא המדינה ה-10. החלטתו מגיעה רק שעות לפני סגירת רשימת המועמדים בלשכת יו"ר הכנסת. גורמים פוליטיים לחצו במהלך היום על השר לשעבר להגיש את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה. לוי קיים התייעצויות בנושא, בסופן החליט שלא לרוץ

השר לשעבר דוד לוי החליט שלא להתמודד לתפקיד נשיא המדינה בבחירות שייערכו במליאת הכנסת בעוד שבועיים. עם ההודעה של לוי, רשימת המועמדים נסגרה והיא כוללת כעת שישה: ראובן ריבלין, בנימין בן אליעזר, דליה דורנר, דן שכטמן, מאיר שטרית ודליה איציק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היו אלי פניות רבות מגורמים שונים בציבור, כולל מחברי כנסת ומשרים, בקריאה שאני אצטרף למרוץ לנשיאות", אמר לוי. "הודעתי אז שאשקול זאת אם תהיה לכך הסכמה רחבה ככל האפשר, כמתחייב על פי הכרתי מהתפקיד הממלכתי הרם הזה. ההסכמה הזאת לא קיימת היום, הפיצול גדול מאוד".

מוקדם יותר היום פורסם כי גורמים פוליטיים לוחצים על דוד לוי להגיש את מועמדותו לנשיאות. לדברי גורמים במערכת הפוליטית, לוי קיים התייעצויות בנושא. כנראה שבסופן ההתקבלה ההחלטה לדחות את הרעיון.

רשימת המועמדים הסופית לנשיאות (חדשות 2)
ששת המתמודדים הסופיים לתפקיד נשיא המדינה פקדו היום את לשכתו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, והגישו לו באופן רשמי את טופסי המועמדות, שבהם לפחות 10 חתימות של חברי כנסת. הבחירות יתקיימו במליאת הכנסת ב-10 ביוני, והנשיא החדש ייכנס לתפקידו עם סיום כהונתו של שמעון פרס, בסוף חודש יולי.

דוד לוי כיהן במשך שנים רבות כבכיר בליכוד, והוא כיהן כשר בכיר בממשלותיהם של מנחם בגין, יצחק שמיר ובנימין נתניהו. לוי פרש מהחיים הפוליטיים לפני עשור. בתו היא ח"כ אורלי לוי-אבקסיס מהליכוד ביתנו.