לחצים על דוד לוי להתמודד לנשיאות

גורמים פוליטיים לוחצים על השר לשעבר להגיש את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה. לוי קיים התייעצויות בנושא, אך לא ברור אם מהלך כזה אכן יקרה, ואם יקרה מהם סיכויי הצלחתו. הבוקר החלו ששת המתמודדים להגיש את החתימות וטפסי המועמדות ליו"ר הכנסת אדלשטיין

יצטרף ברגע האחרון למרוץ? לוי (רויטרס)

גורמים פוליטיים לוחצים על דוד לוי להגיש את מועמדותו לנשיאות המדינה. לדברי גורמים במערכת הפוליטית, לוי קיים התייעצויות בנושא. לשכת ראש הממשלה נתניהו ניתקה מגע ואינה מתייחסת לנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניתן להגיש מועמדות לנשיאות עד הערב, והבוקר אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בריאיון לגל"צ כי "עדיין יכולה להיות הפתעה". בשלב זה לא ברור אם מהלך כזה של הצטרפות של דוד לוי למרוץ אכן יקרה, ואם יקרה מהם סיכויי הצלחתו.

ששת המתמודדים לתפקיד נשיא המדינה החלו הבוקר לפקוד את לשכתו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, ומגישים לו באופן רשמי את טופסי המועמדות, שבהם לפחות 10 חתימות של חברי כנסת.‬

ראשון המגיעים ללשכת אדלשטיין היה יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, שהגיש לו את טופס המועמדות החתום שלו: "נשיא המדינה הנוכחי פרס הביא כבוד גדול לבית הנשיא - ומן הראוי שכל מועמד לנשיאות יידע שזה תפקיד ממלכתי שמטרתו לאחד את העם", אמר ריבלין.