דורנר, איציק ושכטמן גייסו את החתימות והצטרפו למרוץ לנשיאות

שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר הודיעה באופן רשמי על השלמת גיוס חתימות חברי הכנסת שיאפשרו לה להתמודד לתפקיד הנחשק. לפניה אישרה גם יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק שאף היא השיגה את החתימות הדרושות. זוכה פרס נובל פרופ' דן שכטמן הודיע על השלמת איסוף החתימות וירוץ לנשיאות

שמחה על המגוון. דורנר (Mako)

שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר הודיעה הבוקר (ב') כי היא הצליחה לגייס את עשר חתימות חברי הכנסת שיאפשרו לה להתמודד על תפקיד הנשיא: "אני מודה לחברי הכנסת על תמיכתם בי ושמחה על המגוון של נבחרי הציבור שמרכיבים את רשימת החותמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הכנסת שחתמו עבור דורנר היו יעל גרמן, עדי קול, קארין אלהרר, פנינה תמנו-שטה, יפעת קריב ממפלגת יש עתיד, דב חנין מחד"ש, ניצן הורוביץ ועיסאווי פריג' מסיעת מרצ, אמנון כהן מש"ס ובאסל גאטס מפלגת בל"ד.

חברת הכנסת תמנו-שטה אמרה על התמודדותה של השופטת בדימוס לתפקיד הנשיאה העשירית של מדינת ישראל כי "אני רואה חשיבות רבה בהתמודדות שתי נשים לנשיאות".

דליה איציק: "הגיע הזמן לנשיאה"

מוקדם יותר הבוקר הודיעה יושבת ראש הכנסת לשעבר דליה איציק כי גם היא הצליחה לאסוף את עשר החתימות שיאפשרו לה להתמודד על הנשיאות. לאחר הכרזתה הרשמית אמרה איציק כי "אחרי 64 שנים ותשעה נשיאים הגיע הזמן לנשיאה אישה. כל שעשיתי במהלך חיי, החל מהימים שבהם הייתי מורה בירושלים, דרך תפקידים בכנסת, בממשלה ובקבינט ועד לתפקיד יו"ר הכנסת והנשיאה בפועל - הכשירו אותי לתפקיד".לדברי איציק אם תבחר לנשיאה היא תשים דגש מיוחד על חינוך, הקטנת הפערים והגברת השיוויון. "אני מאמינה שחבר הכנסת יעבירו מסר חד וברור שבישראל של 2014 גם תפקיד נשיא המדינה פתוח בפני נשים וייתנו בי את אמונם", סיכמה.

פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל לכימיה, הודיע היום גם הוא באופן רשמי שהשיג את החתימות הדרושות להתמודד על התפקיד היוקרתי. ח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו) וסגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) העניקו לו את שתי החתימות האחרונות שאיפשרו לשכטמן להתמודד.