ועדת הבחירות אסרה על ישי ומרזל לעשות שימוש בחיילים ובילדים בקמפיין הבחירות

השופט סלים ג'ובראן קיבל שתי עתירות שהוגשו בעניינה של מפלגת "יחד" של אלי ישי, בה חבר גם פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל. העותרים טענו שהמפלגה עשתה שימוש אסור בחיילים ובילדים במסגרת הקמפיין

שימוש אסור בחיילים וילדים. מרזל (חדשות 2)

מפלגת "יחד" עשתה שימוש בחיילים ובילדים - ועדת הבחירות אסרה זאת: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן קיבל היום (חמישי) את עתירת קצין הבחירות לצה"ל נגד מפלגתם של אלי ישי וברוך מרזל, שבה טען כי חברי המפלגה עושים שימוש בחיילים לצורך קמפיין הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע העלה מרזל לעמוד הפייסבוק שלו תמונה בה נראים שני חיילי צה"ל כשפניהם מטושטשות מחזיקים שלט תעמולה של "יחד" ומאחוריהם כלי רכב צבאי. "גם בצה"ל יודעים", כתב מרזל לצד התמונה: "רק מרזל ימחק את החיוך לזועבי".

"הן התמונות והן הכיתוב שבסטטוס מפרים באופן ברור את חוק הבחירות", כתב השופט ג'ובראן בהחלטתו. "בתמונה מצולמים שני חיילים באופן היוצר רושם כי צה"ל מזוהה עם המשיבים, בדגש על המשיב. הכיתוב שצורף לסטטוס מכריז על תמיכה מעין זו, הלכה למעשה".

לא רק חיילים: המפלגה עשתה שימוש אסור גם בילדים

זו לא העתירה היחידה נגד המפלגה שקיבל היום השופט ג'ובראן: גל לאון, אם מירושלים, עתרה נגד הרשימה של ישי ומרזל, לאחר שלטענתה ביצעה תעמולה אסורה. לדבריה, ביום שלישי האחרון, ביקרו השניים בקניון בירושלים, אז ניגשו לבנה בן ה-12 שנכח במקום פעילים של המפלגה והדביקו עליו ועל חבריו סטיקרים של המפלגה.

לטענת האם, הם סיפרו לבנה ולילד נוסף כי "מדובר בביקור של שר שישודר בטלוויזיה בחדשות". הילד וחברו אף צולמו ליד מועמדי רשימת "יחד" כשהם נושאים שלט לתמיכה ברשימה. עוד טענה האם שהוצע לילדים תשלום כדי שימשיכו בצילומי התעמולה.

השופט ג'ובראן קיבל גם את העתירה הזו והוציא צו מניעה האוסר על רשימת "יחד" לעשות שימוש בילדים מתחת לגיל 15 בתעמולה.