הליכוד מנסה להרגיע את בנט: "לא נקים ממשלת אחדות עם השמאל"

יו"ר הבית היהודי כתב הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו: "המסכה הוסרה - בליכוד רוצים להקים ממשלה עם בוז'י ולבני ללא הבית היהודי". בליכוד ניסו להרגיע: "אין התכנות לממשלת אחדות. נפנה לשותפינו הטבעיים ובראשם הבית היהודי"

יוזמן לממשלה או לא? בנט עם נתניהו (פלאש 90)

מסר מרגיע מהליכוד לבית היהודי: הבוקר (חמישי) כתב יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו כי "המסכה של הליכוד הוסרה. רוצים להקים שם ממשלה עם בוז'י וציפי, ללא הבית היהודי". בנט גיבה את טענותיו בשורת פרסומים של פרשנים פוליטיים מובילים מהימים האחרונים, שמעריכים כי לא יהיה מנוס מהקמת ממשלת אחדות. בליכוד מיהרו להפיג את חששותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה קרה גם בפעם שעברה", המשיך בנט. "הליכוד הכניס את ציפי (לבני) לממשלה עם 6 מנדטים בלבד וניסה להותיר אותנו בחוץ. רק בית יהודי גדול יכפה עלה ליכוד ממשלה בלי השמאל".

נתניהו שוב יצרף את לבני לממשלה? (חדשות 2)

בליכוד הבחינו בפוסט של בנט - ומיהרו להגיב ולהבהיר לו שאין להם כל כוונה להקים ממשלה בשיתוף המחנה הציוני. "לא תהיה ממשלת אחדות ואין כלל היתכנות להקמתה", כתבו. "הסיבה לכך ברורה: הליכוד בהנהגת נתניהו לא יקים ממשלה עם מפלגה שנציגים בכירים בה מסתייגים מהמושג ציונות ומן ההמנון הלאומי ׳התקווה׳ וקוראים לא לשרת בצה״ל, וראשיה מוכנים לחלק את ירושלים".

לטענת הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו "יפנה לשותפים הטבעיים, ובראשם הבית היהודי, להקמת ממשלה לאומית - אבל כדי שנוכל לעשות זאת חייבים ליכוד גדול. רק ליכוד גדול ימנע הקמת ממשלת שמאל".