סקר חדשות 2: את מי הציבור רוצה לראות בבית הנשיא?

לקראת סגירת רשימת המועמדים לנשיאות, סקר שנערך עבור חדשות 2 מצביע על ריבלין כמועמד המוביל בעיני הציבור. במקום השני אחרי ריבלין, שזכה ב-29%, ניצב המועמד העצמאי פרופ' דן שכטמן בו תמכו 19% מהנשאלים. ח"כ בנימין פואד בן-אליעזר רק במקום השלישי ובהפרש ניכר

אהדה גדולה בציבור. ריבלין (פלאש 90, מרים אלשטר)

העם עם ריבלין? ביום שלישי הקרוב תיסגר רשימת המועמדים לבחירות לנשיאות, שייערכו בכנסת ב-10 ביוני. אם הבחירות היו תלויות בעם ולא בהצבעה האנונימית של חברי הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין מהליכוד ביתנו היה המועמד המוביל - כך עולה מסקר שערכה חברת "שילוב מילוורד בראון" עבור חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסקר, שנערך באמצעות "איי-פאנל", נשאלו המשתתפים את מי יעדיפו לראות כנשיא. 29% מהנשאלים תמכו בח"כ ריבלין, ולמקום השני הגיע באופן מפתיע מועמד עצמאי: זוכה פרס נובל דן שכטמן, שזכה ל-19% תמיכה. שכטמן טרם גייס את עשר החתימות הדרושות לו על מנת להתמודד, ונותרו לו ימים ספורים על מנת להציב את מועמדותו לבחירות החשאיות.

תוצאות הסקר

ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר, מועמד מפלגת העבודה, נמצא רק במקום השלישי, עם 10% תמיכה. במקום הרביעי מועמדת עצמאית נוספת - 8% מהנשאלים הביעו תמיכה בשופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר.

במקביל נעשו הערב מאמצים להפגיש בין ריבלין לבין ראש הממשלה נתניהו ולארגן בין השניים פיוס. אנשיו של ריבלין הדגישו כי ראש הממשלה לא טרק את הדלת בפני האפשרות. בסביבתו של נתניהו אומרים במקביל כי שתי אפשרויות עומדות בפניו: תמיכה בריבלין במקרה שלא יהיה מועמד אחר מהליכוד, או לחילופין - הימנעות מתמיכה פומבית במועמד כלשהו.

גם בסיבוב השני אצל הציבור: ריבלין לוקח

ח"כ מאיר שטרית (התנועה), שגייס כבר את החתימות הדרושות, נמצא במקום הלפני האחרון, עם 6% תמיכה בלבד. את הרשימה סוגרת יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק, שזכתה ל-2% תמיכה.

הישג למועמד העצמאי. שכטמן (AP)

המשתתפים נשאלו גם מי הם מעדיפים שינצח בין המועמדים הבאים בסיבוב השני. אם ריבלין יתמודד מול פואד בן-אליעזר, 54% יתמכו בריבלין ו-16% בפואד. אם ריבלין ירוץ מול דליה איציק הוא יזכה, על פי הנשאלים, ב-59% לעומת 9% בלבד. אם ריבלין ומאיר שטרית יעלו לסיבוב השני, ריבלין זוכה ב-54% אחוזים מול 14% לשטרית.