המתמודד לנשיאות ריבלין: "לא רבתי עם אף אחד - אשמח לתמיכת מנהיגי תנועתי"

מועמד הליכוד לנשיאות ח"כ ריבלין לא מבין מדוע ראש מפלגתו נמנע מלתמוך בו. "לא רבתי עם אף אחד", אמר לחדשות 2 Online. ח"כ אלקין טוען שנתניהו עוד עשוי לשנות את דעתו. ריבלין: "אשמח לתמיכת מנהיגי תנועתי"

ריבלין עם נכדיו, הבוקר (חשבון הפייסבוק של ריבלין)

18 ימים לפני הבחירות לנשיאות, ותמונת המתמודדים וסיכוייהם רחוקה מלהיות ברורה. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מצא בשלב זה אף מועמד להביע בו תמיכה, אלא בעיקר במי לא לתמוך, ובראשם מועמד מפלגתו – ח"כ ראובן (רובי) ריבלין. אבל דווקא אחד מהח"כים המקורבים לו פותח הבוקר פתח לאפשרות שהמצב עוד יתהפך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודע למערכת היחסים בין נתניהו לריבלין, אבל אני מאמין שאפשר לגשר על הפערים ובסופו של דבר, אם ריבלין יהיה המועמד היחיד של הימין - נתניהו יתמוך בו", אמר הבוקר ח"כ זאב אלקין (ליכוד) בתכנית "גומרים הולכים" ברדיו 102FM.

לדברים הללו אין, כמובן, שום אישור מלשכת ראש הממשלה, אבל ייתכן שאלקין יודע דברים שאחרים עוד לא יודעים אותם – או לפחות לא אומרים אותם, לאור הלחץ הרב תחתיו נמצא נתניהו.

ח"כ ריבלין עצמו ירצה מאוד שזה יקרה. "אשמח שכל אחד מחברי הכנסת יתמוך בי, בוודאי אם הם מתנועתי וממנהיגי תנועתי", אמר לחדשות 2 Online. "אני לא רבתי עם אף אחד".

ועד שהתמונה בעניינו תתברר, ריבלין משתדל להירגע מהמתח. את סוף השבוע הוא מבלה עם נכדיו, וכדי להעצים את תדמית הסב, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו תמונה שבו הוא מצולם מבלה עמם בגן שעשועים בתל אביב. "קודם כל סבא, גם בימים מתוחים ומרגשים אלה", כתב ריבלין ליד התמונה.

שלושה בעקבות פרס

בינתיים ישנם במרוץ לנשיאות שלושה מועמדים ברורים: ח"כ ריבלין שחולם על התפקיד שנים, מועמד העבודה ח"כ בנימין בן אליעזר ומועמד התנועה ח"כ מאיר שטרית.

השר לשעבר דוד לוי, ששמו עלה בשבועות האחרונים כמועמד אפשרי, עוד לא קיבל החלטה בנושא, בעיקר כיוון שלא זכה בתמיכתו של נתניהו. "אשקול אם יווצרו התנאים, כי התפקיד רם ומכובד וזה לא דבר שהולכים לקראתו עם מרפקים והתגוששויות", הסביר אתמול לוי.

"יש פניות", אישר לוי. "התמודדות היא נשמת הדמוקרטיה, אבל יש לעשותה בדרך יפה נאה ובדרך ארץ. אם לא, אני שבע תפקידים ברוך השם".

השר סילבן שלום (ליכוד) פרש מהמרוץ עוד לפני שהצטרף אליו רשמית. זאת אחרי שבסוף השבוע העביר לו נתניהו מסר לפיו הוא לא יתמוך בו.