דוד לוי: "לנשיאות לא הולכים עם מרפקים"

ימים ספורים לפני הגשת טפסי התמיכה במועמדים, עדיין לא ברור אם שר החוץ לשעבר דוד לוי ייכנס למרוץ לנשיאות. "אשקול מועמדות רק אם תהיה הסכמה רחבה בכנסת", הבהיר שר החוץ לשעבר ומתח ביקורת מרומזת על רוח המירוץ בדרך לבית הנשיא. בנוסף, הבהיר כי לא יתאכזב גם אם לא יהיה נשיא: "אני שבע תפקידים"

אחרי הדיווחים על האפשרות כי יצטרף לרשימת המועמדים בבחירות לנשיאות אמר היום (ה') שר החוץ לשעבר דוד לוי, כי אם תהיה הסכמה רחבה בכנסת סביב מועמדותו - ישקול כניסה למירוץ. "אשקול אם יווצרו התנאים, כי התפקיד רם ומכובד וזה לא דבר שהולכים לקראתו עם מרפקים והתגוששויות", הסביר לוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורבי ראש הממשלה אמרו אתמול כי נתניהו החליט שלא לתמוך בשר סילבן שלום לתפקיד הנשיא, ובמקביל דיווחו על ניסיונות לגרום לשר לשעבר דוד לוי להתמודד לתפקיד.

"יש פניות", אישר לוי. "אינני יודע מה יהיה, וכאשר יווצרו התנאים האלה אז אני אודיע". בתשובה לשאלה אם שוחח עם ראש הממשלה השיב לוי: "רבים מאנשיו מתקשרים יום יום, חברי כנסת מכל הסיעות, אבל אני שוקל. לא אלך למאבק שיעכיר חלילה את האווירה עוד יותר".

שר החוץ לשעבר הבהיר כי גם אם לא ירוץ כמועמד לנשיאות, לא יתאכזב. "התמודדות היא נשמת הדמוקרטיה, אבל יש לעשותה בדרך יפה נאה ובדרך ארץ", אמר. "אם לא, אני שבע תפקידים ברוך השם".

"יש לי ביקורת על הרוח הלא טובה"

לוי סרב לומר במישרין אם יש לו ביקורת על אופן התנהלותו של המירוץ רווי היצרים, אך ציין: "יש לי ביקורת על הרוח הלא טובה".

פחות משבוע לפני שהמועמדים ייאלצו להגיש את טפסי התמיכה בהם שיאפשרו את התמודדותם, לא ברור אם נתניהו מתכוון לתמוך במועמד כלשהו באופן רשמי. נכון לעכשיו, המועמדים היחידים שהשיגו את החתימות הדרושות להתמודדות הם ח"כ ראובן (רובי) ריבלין מהליכוד, ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר מהעבודה וח"כ מאיר שיטרית מהתנועה. הבחירות לנשיאות ייערכו ב-10 ביוני.