בחירות 2015: ההצבעה נפתחה בנציגויות ישראל בחו"ל

פחות משבועיים לפני שישראל תלך לקלפיות, מעבר לים כבר נפתחה ההצבעה: ראשוני המצביעים בבחירות 2015 היו עובדי השגרירות בוולינגטון, בירת ניו זילנד. אחריהם יצביעו עוד אלפי נציגי ישראל באוסטרליה, אסיה, אירופה, אפריקה - ואחרונים יהיו נציגינו באמריקה שינעלו את ההצבעה ביום שישי בבוקר

שגריר ישראל בניו זילנד מצביע (משרד החוץ)

בחירות 2015 יצאו לדרך - מעבר לים: 6,250 בעלי זכות בחירה המשרתים את מדינת ישראל מחוץ לגבולותיה החלו לבחור הערב (רביעי) את המפלגה המועדפת עליהם, שלשלו את הפתק שלה לתוך הקלפי - ולמעשה החלו באופן רשמי את ההצבעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשונים לבחור היו הנציגים הספורים של ישראל בשגרירות בוולינגטון, בירת ניו זילנד - כשהראשון מבין המצביעים היה שגריר ישראל במדינה, יוסף לבנה.

מחר יצטרפו אליהם שליחי ישראל ב-98 נציגויות נוספות ברחבי העולם. ההצבעה בנציגויות הישראליות תיארך 36 שעות בלבד וישתתפו בה 6,250 בעלי זכות הבחירה המשרתים את המדינה מחוץ לגבולותיה.

ההצבעה האחרונה תסתיים בחוף המערבי של ארה"ב בלוס אנג'לס ביום שישי הקרוב בשעה 06:00 בבוקר (שעון ישראל). מבין כל הקלפיות, הגדולה ביותר ממוקמת, איך לא, בקונסוליה הישראלית בניו יורק, שם צפויים להצביע 600 בעלי זכות בחירה.

הבחירות בנציגויות הישראליות בחו"ל מעט שונות מאלה המוכרות לנו בישראל: על פי הנוהל הקבוע, לא נשלחו לנציגויות פתקים מוכנים של המפלגות - אלא שהדיפלומטים הישראלים ובני משפחותיהם נדרשים להכניס למעטפה פתק שעליו הם רושמים בעצמם את אות הרשימה או את שמה.

הקלפי הראשונה שתחזור לישראל תהיה הקרובה ביותר, זו הנמצאת בשגרירות בעמאן שבירדן. הפתקים החתומים יישלחו לוועדת הבחירות המרכזית תוך כמה ימים. הוועדה תספור את התוצאות יחד עם יתר הקלפיות רק ביום הבחירות.