ריבלין פנה לח"כים: מבקש את אמונכם ותמיכתכם במועמדותי לנשיאות

לקראת ההכרזה על המועד לבחירות הנשיאות, ביקש ח"כ ראובן ריבלין (הליכוד ביתנו) את תמיכת חברי הכנסת במועמדותו. "אל מול כובד האחריות וגודל האתגר, אני עומד לפניכם בענווה ומבקש את אמונכם", כתב ריבלין בפנייתו, והצהיר כי ברצונו להפוך את בית הנשיא "לבית השותפות, ההידברות וההבנה"

"ישראל זקוקה לבית הנשיא". ריבלין (פלאש 90, מרים אלשטר)

המרוץ לנשיאות מתחמם: שעות ספורות לפני ההכרזה הרשמית על מועד הבחירות, פנה ח"כ ראובן (רובי) ריבלין במכתב פומבי לחברי הכנסת וביקש את תמיכתם. ריבלין (הליכוד ביתנו), שככל הנראה אסף את מספר החתימות הדרוש להתמודדות, כתב בפנייתו הפומבית הראשונה בנושא: "הגיעה השעה לפנות אליכם בפשטות ובישירות, לכבודו של מוסד הנשיאות ולכבודה של כנסת ישראל האמונה על בחירת הנשיא, ולבקש מכם את תמיכתכם במועמדותי לכהונת הנשיא העשירי של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין, שגורמים עלומים הפיצו נגדו סרטון משמיץ בשבוע שעבר, אמר כי "אל מול כובד האחריות וגודל האתגר, אני עומד לפניכם בענווה ומבקש את אמונכם ואת תמיכתכם". הוא הזכיר את שתי כהונותיו כיו"ר הכנסת: "זכיתי לאמונכם כיושב ראש הבית הזה, כמי שאחראי למהלכה התקין וההגון של מטוטלת הוויכוח. כעת אני מבקש את אמונכם לכהונת נשיא המדינה על מנת לעשות את משכן הנשיא לבית השותפות, ההידברות וההבנה".

בפנייתו כתב ריבלין: "בית הנשיא הוא הנשמה היתרה של הדמוקרטיה. אם הכנסת היא בית הוויכוח, הפולמוס וההכרעה, בית הנשיא הוא בית השותפות, ההידברות והפשרה. ממנו צריכה להדהד יום יום הבשורה, אלו ואלו דברי אלוהים חיים. מי כמונו יודע עד כמה זקוקה ישראל, גם לבית הזה וגם לבית הזה".

יתמודד מול ריבלין? השר שלום (רויטרס)
ריבלין התייחס לתפקידו של בית הנשיא בחברה הישראלית, וכתב כי "על רקע האתגרים שנכונו לנו, ובעת שבה נדמה שתהום אידיאולוגית, תרבותית ודתית פעורה בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, מתחדדת חשיבותו של הנשיא כמי שאמון על יצירת הגשר בין בעלי המחלוקת. בית הנשיא הוא בית שלא נותן עדיפות לחזק על פני חלש, שלא מבחין בין שועי עולם לפועל פשוט, הוא בית שדלתו פתוחה לכל ועינו פקוחה לשאלות היסוד המונחות לפתחה של החברה".

זמן קצר לאחר פנייתו הפומבית לחברי הכנסת, זכה ריבלין לחיזוק משמעותי, כששר הפנים גדעון סער הכריז בעמוד הפייסבוק שלו על תמיכה בריבלין. "אני כבר החלטתי. אני מצביע לרובי ריבלין!", כתב.

ריבלין מנסה בימים אלו לגייס תמיכה, בעיקר בקרב חברי הקואליציה, אך אם יתמודד השר סילבן שלום הדבר יקשה עליו מאוד. עם זאת, ריבלין נחשב לבעל קשרים רבים גם עם מפלגות האופוזיציה, ולכן אין בכוונתו לוותר גם אם בכירי הליכוד יצהירו על תמיכה באדם אחר.