מועד הבחירות לנשיאות ייוודע היום: נתניהו יתמוך בשר שלום לתפקיד?

יו"ר הכנסת יכריז היום רשמית על מועד הבחירות לנשיאות המדינה, שככל הנראה ייערכו בין 10 ל-18 ביוני. בסוף השבוע נועדו ראש הממשלה נתניהו ושר התשתיות סילבן שלום בארבע עיניים, ועל פי אחת ההערכות, צפוי רה"מ לתמוך בו - אולם לא בגלוי

המרוץ לבית הנשיא מתחמם (חדשות 2)

המירוץ לנשיאות עובר לישורת האחרונה: לאחר שבועות של התכתשויות, הערכות וניסיונות להביא לביטול מוסד הנשיאות - יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, ישים היום קץ לסאגת הנשיאות. אדלשטיין צפוי להכריז היום בשעות הצהריים באופן רשמי על מועד הבחירות לתפקיד הרם, זאת בתום התייעצות שיקיים אדלשטיין עם סגניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את הבחירות לנשיאות, במסגרת יוזמה לביטול מוסד הנשיאות לחלוטין - ההערכה היא כי הבחירות יתקיימו בעוד כחודש, ככל הנראה בין ה-10 ל-18 ביוני.

בסוף השבוע האחרון נפגש נתניהו עם שר התשתיות סילבן שלום, על מנת לבדוק את סיכוייו לזכות בתפקיד - למרות בדיקת המשטרה שהתנהלה בעניינו. שלום הוא היחיד מבין המועמדים לנשיאות שזכה לפגוש את ראש הממשלה.

לדברי מקורבים לשניים, נושא הנשיאות נידון בהרחבה בפגישה אותה הגדירו חיובית למדי. גורם אחר מספר שהתנגדותו של נתניהו לסילבן שלום נחלשה בימים האחרונים, על רקע התנגדותו הגוברת למועמד הליכוד השני, רובי ריבלין.

נתניהו יתמוך במועמדות השר שלום לתפקיד - אבל מרחוק?

על פי הדיווח בעיתון "הארץ" מהבוקר, נתניהו נוטה להעניק 'תמיכה שקטה' למועמדותו של השר שלום, שכלל עוד לא הכריז רשמית על ריצה לנשיאות - זאת עקב החשדות שדבקו בשלום על הטרדה מינית לכאורה של עובדת, והחשש מביקורת ציבורית עקב תמיכה פומבית בו.

המועמד שלו? שלום עם נתניהו (רויטרס)

בעיתון נטען כי המהלך נועד להבטיח לשלום את קולותיהם של 11 חברי ישראל ביתנו, שהבהירו כי יתמכו במועמד המועדף על ראש הממשלה. עם זאת, עדיין כלל לא בטוח שמהלך התמיכה ייצא לפועל, כיוון שעדיין מתנהלים מגעים בנושא.

מירוץ יצרי ורווי השמצות

המרוץ לנשיאות הפך בחודשים האחרונים ליצרי במיוחד, כששורה של שערוריות מלווה את המועמדים לתפקיד. האחרונה שבהן הייתה סרטון משמיץ נגד ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, שנשלח באמצע השבוע שעבר לתיבות המייל האישיות של כל 120 חברי הכנסת במשכן.

בסרטון מוצגות פניו של ח"כ ריבלין בין "נבחרת המאכערים", ביניהם נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, וראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי.

מרוץ יצרי ומכוער בדרך למשכן הנשיא (פלאש 90, מרים אלשטר)

מלשכת רובי ריבלין נמסר: "מצער שמגמת ההכפשות נמשכת תוך שימוש באמצעים זולים וירודים. ראובן ריבלין זכה באות אביר איכות השלטון על יושרו והגינותו. נאמנה עלינו עדותה של התנועה לאיכות השלטון יותר מסרטון מגמתי ומעוות".