הסקר שאחרי הנאום בקונגרס: הליכוד ונתניהו מתחזקים

תוצאות סקר חדשות 2 אחרי נאום ראש הממשלה מול שני בתי הקונגרס: המחנה הציוני עם 24 מנדטים, הליכוד עולה ל-23. וגם: האם בקרב צופי הנאום התחזקה או נחלשה ההערכה לנתניהו? כל התוצאות בפנים

עלה במנדט מאז הנאום. נתניהו (רויטרס)

הליכוד בעלייה אחרי נאום נתניהו בקונגרס: בסקר שערכו אתמול (רביעי) ד"ר מינה צמח ומנו גבע בשיתוף מכון "מדגם" עבור חדשות 2, יום לאחר נאומו של ראש הממשלה בוושינגטון, עולה כי ראש הממשלה נתניהו יוצא מורווח מהמהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהשוואה לסקר הקודם מהשבוע שעבר, הליכוד בראשותו של נתניהו עלה במנדט אחד מ-22 ל-23, אך עם זאת, המחנה הציוני בראשות הרצוג עדיין מוביל בסקרים עם 24 מנדטים. גם בסקר של השבוע שעבר, השיגה המפלגה את אותה התוצאה - מה שמצביע על כך שהיא אמנם מובילה, אך לא מתחזקת.

עדיין מובילים אבל לא ממריאים. הרצוג ולבנ (חדשות 2)


המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא שוב הרשימה הערבית המשותפת עם 13 מנדטים ויש עתיד של לפיד עם 12 מושבים בכנסת הבאה. גם לבית היהודי בראשות בנט 12 מנדטים - נתון נמוך למדי בהשוואה לשבועות שקדמו לפרשת אוחנה, שהביאה להיחלשות משמעותית של המפלגה בסקרים.

כולנו של משה כחלון לא מתרוממת אף היא - ונותרת עם 8 מנדטים, וארבע מפלגות השיגו 6 מנדטים כל אחת: ש"ס, יהדות התורה, מרצ וישראל ביתנו. יחד של אלי ישי עדיין עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים.

הנאום לא השפיע במיוחד על מידת ההערכה לנתניהו

כמה באמת השפיע הנאום על הישראלי הממוצע שצפה בו בבית? 43% מהנשאלים שצפו בנאום השיבו כי הנאום לא השפיע על הערכתם לנתניהו, וכרבע ענו שהוא דווקא חיזק מאוד את הערכתם כלפיו. 19% השיבו כי הוא די חיזק את מידת ההערכה אליו ו-8% אמרו כי הוא די החליש אותה. 4% אף ענו כי הנאום החליש מאוד את מידת הערכתם לראש הממשלה.

(חדשות 2)


המשיבים חלוקים בדעתם האם הנאום באמת נועד למנוע את ההסכם המתגבש עם אירן - או שמא נועד לשרת את צרכי הבחירות של נתניהו: 31% השיבו כי הנאום נישא בעיקר כדי למנוע את ההסכם, 30% סבורים כי הוא נישא גם כדי למנוע את ההסכם וגם כדי לחזק את התמיכה בנתניהו. אחוז דומה סבור שהנאום נישא אך ורק על מנת לחזק את הליכוד ונתניהו בסקרים.

(חדשות 2)


53% מהמשיבים ענו כי לנאום לא תהיה השפעה על הסיכויים לפיהם ייחתם או לא ייחתם הסכם בין אירן למעצמות. 26% אמרו שהנאום יקטין את הסיכוי ואילו 6% השיבו שהוא צפוי להגדיל את הסיכוי שייחתם הסכם שכזה, שנתניהו מבקש כל כך למנוע.

(חדשות 2)


במדד ההתאמה לראשות הממשלה נתניהו עדיין מוביל באחוזים ניכרים על הרצוג: 47% מהנשאלים השיבו כי הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד, לעומת 28% שהשיבו כי הרצוג מתאים יותר. נתניהו עלה ב-3% מהסקר של השבוע שעבר - ואילו הרצוג ירד ב-4% אחוזים. 21% מהנשאלים לא ידעו לענות על השאלה - ואילו 4% השיבו כי שניהם מתאימים לתפקיד באותה מידה.