מחר: המירוץ לנשיאות מתחיל רשמית‎

למרות ניסיונות של ראש הממשלה נתניהו לדחות את הבחירות לנשיאות ואף להביא לביטול מוסד הנשיאות לחלוטין, מחר יכריז יושב ראש הכנסת רשמית על מועד הבחירות. ההערכה היא כי הבחירות יתקיימו ב-10-18.6. בסוף השבוע נועדו ראש הממשלה נתניהו ושר התשתיות סילבן שלום בארבע עיניים

(חדשות 2)

סאגת המרוץ לנשיאות מתקרבת אל הישורת האחרונה? יושב ראש הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין יכריז מחר (ב') בשעות הצהריים באופן רשמי על מועד הבחירות לנשיאות המדינה. התאריך יוכרז בתום התייעצות שיקיים אדלשטיין עם סגניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את הבחירות לנשיאות, במסגרת יוזמה לביטול מוסד הנשיאות לחלוטין - ההערכה היא כי הבחירות יתקיימו בעוד כחודש, ככל הנראה בין ה-10 ל-18 ביוני.

בסוף השבוע האחרון נפגש נתניהו עם שר התשתיות סילבן שלום, על מנת לבדוק את סיכוייו לזכות בתפקיד - למרות בדיקת המשטרה שהתנהלה בעניינו. שלום הוא היחיד מבין המועמדים לנשיאות שזכה לפגוש את ראש הממשלה.

נועדו בארבע עיניים. שלום ונתניהו (רויטרס)

לדברי מקורבים לשניים, נושא הנשיאות נידון בהרחבה בפגישה אותה הגדירו חיובית למדי. גורם אחר מספר שהתנגדותו של נתניהו לסילבן שלום נחלשה בימים האחרונים, על רקע התנגדותו הגוברת למועמד הליכוד השני, רובי ריבלין.

מי הפיץ את הסרטון המשמיץ?

המרוץ לנשיאות הפך בחודשים האחרונים ליצרי במיוחד, כששורה של שערוריות מלווה את המועמדים לתפקיד. האחרונה שבהן הייתה סרטון משמיץ נגד ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, שנשלח באמצע השבוע שעבר לתיבות המייל האישיות של כל 120 חברי הכנסת במשכן.

בסרטון מוצגות פניו של ח"כ ריבלין בין "נבחרת המאכערים", ביניהם נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, וראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי.

מי הפיץ סרטון משמיץ נגד ריבלין? (פלאש 90, מרים אלשטר)

מלשכת רובי ריבלין נמסר: "מצער שמגמת ההכפשות נמשכת תוך שימוש באמצעים זולים וירודים. ראובן ריבלין זכה באות אביר איכות השלטון על יושרו והגינותו. נאמנה עלינו עדותה של התנועה לאיכות השלטון יותר מסרטון מגמתי ומעוות".