בן אליעזר: לבדוק מי הפיץ הסרטון על ריבלין

שעות ספורות לאחר שהופץ בקרב חברי הכנסת הסרטון המכפיש את המועמד לנשיאות, ח"כ רובי ריבלין, דורש כעת מועמד אחר, ח"כ בנימין בן אליעזר, לבדוק מי עומד מאחורי הפצת הסרטון האנונימי

המועמדים ריבלין ואליעזר (חדשות 2)

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, המועמד מטעם מפלגת העבודה לנשיאות המדינה, פנה לקצין הכנסת וביקש לבדוק מי עומד מאחורי הפצת הסרטון המשמיץ את ח"כ רובי ריבלין, המתמודד גם הוא לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון המשמיץ נשלח בשעות האחרונות לתיבות המייל האישיות של כל 120 חברי הכנסת במשכן. כותרת הדואר האלקטרוני, אליו צורף הסרטון שעליו חתומים אנשי קבוצת הפייסבוק: "נשיא ישראל הבא - לא פוליטיקאי", היא: "אז כמה עולה לקנות חבר כנסת בישראל?".

בסרטון מוצגות פניו של ח"כ ריבלין בין "נבחרת המאכערים", ביניהם נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, וראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי.

בנוסף מצורפות לסרטון כותרות מהשנים האחרונות המדווחות על משבר ביחסים בין ריבלין לנתניהו, תחת הכותרת "אז", בעוד לשם השוואה ניתנת תחת הכותרת "היום", העובדה שישנם מאמצים לפייס בין השניים.

כמו כן, בין היתר מוזכרת פרשת האי היווני והקשרים לכאורה של ריבלין עם איש העסקים דוד אפל, וכן שורה של החלטות שקיבל ריבלין בהיותו יו"ר הכנסת. העומדים מאחורי הסרטון רומזים כי בהחלטותיו אלו, ריבלין "קנה" את תמיכת חברי הכנסת במועמדותו לנשיאות, ולפיכך, לטענתם, יש לבחור במועמד שאינו מן הפוליטיקה. 

מלשכת רובי ריבלין נמסר: "מצער שמגמת ההכפשות נמשכת תוך שימוש באמצעים זולים וירודים. ראובן ריבלין זכה באות אביר איכות השלטון על יושרו והגינותו. נאמנה עלינו עדותה של התנועה לאיכות השלטון יותר מסרטון מגמתי ומעוות".