עמרי חיון פרש מ"עלה ירוק": "ניצלו אותי"

חיון, שהיה מועמד במקום הרביעי במפלגת "עלה ירוק", פרש ממנה – זאת לאחר שלטענתו הוא נוצל ולא שולב בתשדירי הבחירות בטלוויזיה. "התביישו בי", ציין חיון שחוזר לנהל את אתר הבידור שלו. המפלגה: "נמשיך לאהוב אותו"

עמרי חיון (יח"צ)

בלוגר הרכילות והבידור עמרי חיון שהיה משובץ במקום הרביעי ברשימת "עלה ירוק" לכנסת החליט לפרוש ולא להתמודד. "נוצלתי ולא שובצתי לתשדירי הבחירות של המפלגה בטלוויזיה", הוא טען. חיון ציין כי עוד שלושה מועמדים ברשימה שוקלים לפרוש בעקבות התנהלות מנהלי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיון יודיע על התפטרותו בצהריים ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, והוא יחזור לנהל את האתר שבבעלותו. "בימים האחרונים הגעתי להחלטה שאיני מוצא את מקומי בין כותלי המפלגה. הבנתי ש"עלה ירוק" אולי לא התנסתה באמת בפעילות פרלמנטרית עדיין, אבל כבר עכשיו היא מתנהלת כאחרונת המשחקות בפוליטיקה ישנה", הוא כתב.

לדבריו, "ככל שהזמן חלף הבין שהוא משמש עבור המפלגה לא יותר משלט חוצות, תוך שימוש בנכסים הדיגיטליים שלי, להם יש מאות אלפי עוקבים, ובאנרים באתר שלי שנחשפו ליותר מ-3 מיליון גולשים לצורך קידום המפלגה".

הוא ציין כי המפלגה מסרבת לשלם לו עבור הפרסום בפורטל. "לצד זאת, בכל פעם שרציתי להעביר את האג'נדה שלי, המפלגה עשתה את מירב המאמצים כדי להחביא אותי מעין הציבור. הדבר הזה קיבל ביטוי כשלא שיבצו אותי בתשדירי הבחירות של המפלגה בטלוויזיה. הרגשתי שמפלגת "עלה ירוק" לא רק מתביישת בי אלה גם מנצלת אותי. הבנתי שמדובר בפוליטיקה קטנה, מלוכלכת והכי ישנה שיכולה להיות. הקמפיין הפך להיות לכזה שלא מבטא באמת את קולותיהם של הרצים עם המפלגה".

"הפרישה היא על רקע העובדה שהוא לא שולב בתשדירי התעמולה בטלוויזיה. על אף עזיבתו אנחנו נמשיך לאהוב ולהעריך אותו על פועלו הרב", ציין בתגובה יו"ר המפלגה אורן ליבוביץ'. "בנוגע לטענותיו, יש לציין שהשקענו משאבים רבים ושעות רבות בהפקת תוכן וידאו איכותי וייחודי לקהילה הגאה ומאמינים, כפי שמופיע במצע המפלגה, שיש לתקן את יחס המדינה לחבריה".

מהמפלגה נמסר כי את מקומו של חיון יתפוס צח קליין חוקר בנושא השימוש הרפואי בקנאביס והשלכותיו ויוצר סרטים. למקום החמישי תעלה קרנית ידיד, ממובילות מאבקי החולים הדורשים טיפול בקנאביס, חולת פיברומיאלגיה ומטופלת בקנאביס בעצמה.