הקרב על הנשיאות: מי הפיץ לח"כים סרטון משמיץ נגד רובי ריבלין?

לתיבות הדואר האלקטרוני של חברי הכנסת נשלח מכתובת אנונימית סרטון נגד רובי ריבלין, המועמד לתפקיד נשיא המדינה. בווידיאו מוצגות פניו של ריבלין כחלק מ"נבחרת המאכערים" יחד עם הנשיא לשעבר קצב, רה"מ לשעבר אולמרט ואחרים, תחת הכתובת: "נשיא ישראל הבא - לא פוליטיקאי". לשכת ריבלין: מצער שמגמת ההכפשות נמשכת

המירוץ לנשיאות עולה מדרגה והפעם: סרטון משמיץ כנגד חבר הכנסת ראובן ריבלין, שנשלח בשעות האחרונות לתיבות המייל האישיות של כל 120 חברי הכנסת במשכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כותרת הדואר האלקטרוני, אליו צורף הסרטון שעליו חתומים אנשי קבוצת הפייסבוק: "נשיא ישראל הבא - לא פוליטיקאי", היא: "אז כמה עולה לקנות חבר כנסת בישראל?"

בסרטון מוצגות פניו של ח"כ ריבלין בין "נבחרת המאכערים", ביניהם נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, וראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופליאנסקי.

בנוסף מצורפות לסרטון כותרות מהשנים האחרונות המדווחות על משבר ביחסים בין ריבלין לנתניהו, תחת הכותרת "אז", בעוד לשם השוואה ניתנת תחת הכותרת "היום", העובדה שישנם מאמצים לפייס בין השניים.

כמו כן, בין היתר מוזכרת פרשת האי היווני והקשרים לכאורה של ריבלין עם איש העסקים דוד אפל, וכן שורה של החלטות שקיבל ריבלין בהיותו יו"ר הכנסת. העומדים מאחורי הסרטון רומזים כי בהחלטותיו אלו, ריבלין "קנה" את תמיכת חברי הכנסת במועמדותו לנשיאות, ולפיכך, לטענתם, יש לבחור במועמד שאינו מן הפוליטיקה. 

מלשכת רובי ריבלין נמסר: "מצער שמגמת ההכפשות נמשכת תוך שימוש באמצעים זולים וירודים. ראובן ריבלין זכה באות אביר איכות השלטון על יושרו והגינותו. נאמנה עלינו עדותה של התנועה לאיכות השלטון יותר מסרטון מגמתי ומעוות".