הבחירות לכנסת מתחילות כבר היום - בחו"ל

פחות משבועיים ל"יום הבוחר" ייצאו אלפי אזרחים המשרתים את המדינה מחוץ לגבולותיה לקלפיות. מניו זילנד ועד ארה"ב, יצביעו הנציגים בשגרירויות עבור נבחריהם לכנסת העשרים. כל הפרטים על ההליך הדמוקרטי שמתחיל

ההצבעה החלה, ארכיון (רויטרס)

רובנו נצטרך להתאפק עוד 13 ימים עד שנלך לקלפיות לבחור את נציגינו לכנסת ה-20, אך ברחבי העולם יש מי שמתחיל את ההליך הדמוקרטי כבר היום (רביעי). אלפי נציגים ישראלים בשגרירויות השונות ישלשלו את הפתק לקלפי במה שמהווה את אות הפתיחה לבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצבעה בנציגויות הישראליות תיארך 36 שעות בלבד וישתתפו בה 6,250 בעלי זכות הבחירה המשרתים את המדינה מחוץ לגבולותיה. הראשון להצביע יהיה שגריר ישראל בניו זילנד, יוסף ליבנה, שבשעה 23:00 (שעון ישראל) יחל באופן רשמי את הבחירות בבירה המקומית וולינגטון.

ניו זילנד היא רק אחת מתוך 98 נציגויות ישראליות שבהן יתקיימו הבחירות. ההצבעה האחרונה תסתיים בחוף המערבי של ארה"ב בלוס אנג'לס ביום שישי הקרוב בשעה 06:00  בבוקר (שעון ישראל). מבין כל הקלפיות, הגדולה ביותר ממוקמת, איך לא, בקונסוליה הישראלית בניו יורק, שם צפויים להצביע 600 בעלי זכות בחירה.

הבחירות בנציגויות הישראליות בחו"ל מעט שונות מאלה המוכרות לנו בישראל: על פי הנוהל הקבוע, לא נשלחו לנציגיות פתקים מוכנים - הדיפלומטים הישראלים ובני משפחותיהם נדרשים להכניס למעטפה פתק שעליו הם רושמים בעצמם את אות הרשימה או את שמה.

הקלפי הראשונה שתחזור לישראל תהיה הקרובה ביותר, זו הנמצאת בשגרירות ברבת עמון שבירדן. כבר ביום חמישי הקרוב יישלחו הפתקים החתומים לוועדת הבחירות המרכזית, שתספור את התוצאות, יחד עם יתר הקלפיות - רק ביום הבחירות.