בנט נגד לפיד: "אבלום חוקים של יש עתיד"

הקרע בין הבית היהודי ליש עתיד מתרחב: בנט רותח על העיכוב של יש עתיד לתיקון לחוק שיאסור חנינת מחבלים. "עצירת החוק היא אות קלון ליש עתיד", כתב בנט בפייסבוק שלו, "אין ולא תהיה לי סובלנות וסבלנות למשחקים פוליטיים" . בנט הוסיף כי לא יהסס לעצור חקיקה שיוזמת מפלגתו של לפיד בתגובה

קרע גלוי בין האחים. השרים לפיד ובנט, ארכ (רויטרס)

עוד סדק בברית בין האחים: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט יצא הערב (ב') נגד הערר שהגישו ביש עתיד לתיקון לחוק שיאסור חנינת אסירים, והבהיר כי בתגובה לא יהסס לעצור חקיקה של הסיעה, של מי שהגדיר בעבר כשותפו לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עצירת קידום החוק שיאסור שחרור מחבלים מהכלא הוא אות קלון ליש עתיד", כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "אני מודיע כאן באופן ברור: החוק הזה יעבור. נקודה. אנחנו נפעיל את כל הכלים העומדים לרשותנו ובכלל זה בלימת חוקים של יש עתיד עד שנעביר את החוק הזה".

"כל יום שהחוק הזה מתעכב יכול לסכן חיי אדם. פשוט ככה. אין ולא תהיה לי סובלנות וסבלנות למשחקים פוליטיים על חשבון חוקים חיוניים לביטחון אזרחי ישראל", מבהיר יו"ר הבית היהודי.

משמעות הערר: הממשלה תצטרך לאשר את התיקון

הדברים הנחרצים נכתבים, לאחר שמוקדם יותר הערב הגיש השר יעקב פרי, חבר יש עתיד, ערר על החלטת ועדת השרים שאישרה את התיקון לחוק. בעקבות הערר שהגיש פרי, במקום שהחוק יעבור כהצעת חוק ממשלתית לקריאה ראשונה במליאת הכנסת, עליו כעת להיות מאושר במליאת הממשלה, ולא ברור מתי ראש הממשלה יביא את ההצעה לדיון.

מגיש הערר, השר פרי (חדשות 2)
גם אם הממשלה תאשר את הצעת החוק, ישנה עוד דרך ארוכה עד שהוא ייכנס לספר החוקים: ההצעה צריכה לעבור במליאת הכנסת בקריאה ראשונה, שם צפויה התנגדות של חלק מחברי האופוזיציה וייתכן גם של חברים מסיעות בקואליציה.

לאחר מכן יתקיים דיון בוועדת חוק, חוקה ומשפט, שם ייתכן וההצעה תשונה בידי חברי הוועדה - כך שהיא לא תהיה זהה להצעה שאושרה אתמול. הגרסה שהוועדה תאשר, תגיע למליאת הכנסת לקריאה שנייה ושלישית ובסופו של דבר חברי הכנסת יחליטו אם לאמץ את ההצעה.

הצעת החוק דורשת לתקן את חוק יסוד: נשיא המדינה, ולאפשר לשופטי בית המשפט לשלול את האפשרות למתן חנינה עתידית לרוצחים בזמן מתן גזר הדין. על הצעת החוק חתמו ח"כים מהבית היהודי, התנועה, הליכוד, ישראל ביתנו וקדימה.