סער: "אתנגד לדחיית הבחירות לנשיאות"

שר הפנים גדעון סער הודיע כי הוא מתנגד לכל ניסיון להזיז את הבחירות לנשיאות מהמועד האחרון, חודש יוני, או לניסיון לבטל את מוסד הנשיאות. בינתיים, ראש המפלגה שלו, ראש הממשלה נתניהו, מנסה לגייס את סיעות הקואליציה שלו בדיוק לשם מטרה זו - חוק שיאפשר לדחות את ההחלטה

מתנגד לדחייה נוספת. השר סער (רויטרס)

שר הפנים גדעון סער הודיע הערב (ו') כי יתנגד לכל ניסיון, אם יהיה כזה, לדחות את מועד הבחירות לנשיאות או לבטל את מוסד הנשיאות. "לא משנים את כללי המשחק באמצע המשחק", כתב סער בדף הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של סער מגיעים על רקע ניסיון כזה מצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, או מה שנראה כגישושים פוליטיים לקראת ניסיון כזה. ראש הממשלה, שאינו שבע רצון מאף אחד מהמועמדים לנשיאות, נחוש בדעתו לדחות את הבחירות לנשיאות שאמורות להתקיים על פי החוק בסוף יוני.

לאחרונה פנה נתניהו לראשי מפלגות הקואליציה שלו - יאיר לפיד (יש עתיד) נפתלי בנט (הבית היהודי) אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) וציפי לבני (התנועה), וקרא להם לסייע לו בהעברת חוק שיאפשר לדחות בחצי שנה את הבחירות.

נתניהו היה רוצה לראות בחצי השנה הזו מועמד חדש, לשנות את שיטת הממשל, או אולי בכלל לבטל את מוסד הנשיאות. לכל אחד מראשי המפלגות הוא סיפר שכל האחרים כבר הסכימו כדי לגייס את תמיכתו, דבר שאינו נכון. עם זאת, אף אחד מהם לא סירב מיד לבקשת נתניהו, כך שייתכן שחוק כזה יעבור.