בג"ץ דורש תשובות מהכנסת: למה אין יו"ר לוועדת החוץ והביטחון?

לאחר חודשים ארוכים שאחת הוועדות החשובות בכנסת מתנהלת ללא יו"ר, נדרשת הכנסת על ידי בג"ץ לספק תשובות בעניין. יו"ר האופוזיציה הרצוג: "הדבר פוגע בביטחון האזרחים". נתניהו נוטה למנות את אלקין ולוין לתפקיד

ועדה ללא ראש, ארכיון (חדשות 2)

לאחר חודשים ארוכים שבהם אין יושב ראש מכהן לוועדת החוץ והביטחון, הורה בג"ץ לכנסת לנמק בתוך יומיים את הסיבות שבעטיין לא מונה מחליף לתפקיד הבכיר. כמו כן הורה בג"ץ לקדם מינוי קבוע לראשות הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה ניתנה בעקבות עתירה של קבוצת חברי כנסת, בראשות יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. בכך סירבו השופטים לדחייה נוספת שביקשה הכנסת.

בשלב זה מסתמן שראש הממשלה בנימין נתניהו נוטה למנות לתפקיד את חברי הכנסת זאב אלקין ויריב לוין ברוטציה לשנה הקרובה. כזכור, האחרון לכהן בתפקיד היה אביגדור ליברמן שעזב לפני כחצי שנה לאחר ששב לתפקיד שר החוץ.

לדברי הרצוג, "לא יתכן שלמעלה מחצי שנה אין פיקוח פרלמנטרי ראוי על מערכת הביטחון. הדבר פוגע באופן חד משמעי בביטחון אזרחי ישראל. הקואליציה ביזתה בהתנהגותה את בית המשפט, את הכנסת ואת הציבור הישראלי".

עוד הוסיף יו"ר האופוזיציה כי "אין זה פלא ששופטי בית המשפט אינם מקבלים עוד את הבטחות הממשלה. אני מקווה שהממשלה תסיים את הפארסה ותמנה יו"ר לוועדה כבר השבוע".