ח"כ בנימין בן אליעזר יעבור השתלת כליה

האם מועמדותו של הח"כ הוותיק לנשיאות המדינה בסכנה? ח"כ בן אליעזר, בן 78, שמטופל בדיאליזה 3 פעמים בשבוע, צפוי לעבור בשבוע הבא השתלת כליה בבית חולים במרכז הארץ. ההליך לא אמור למנוע ממנו להתמודד, אולם קיים חשש שיפגום בבריאותו

הנשיאות בסכנה? ח"כ בן אליעזר (חדשות 2)

מועמדותו של ח"כ בן אליעזר לתפקיד הנשיא בסכנה? הערב חשפנו ב"אולפן שישי", כי הח"כ בן ה-78 ממפלגת העבודה, שאמור להתמודד לתפקיד נשיא המדינה בחודש הבא, צפוי לעבור בשבוע הבא ניתוח להשתלת כליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ בן אליעזר מטופל בדיאליזה 3 פעמים בשבוע, ומיד לאחר יום העצמאות, הוא צפוי לעבור באחד מבתי החולים במרכז הארץ הליך של השתלת כלייה - זאת לאחר שנמצא תורם. הליך ההשתלה הצפוי אמנם לא אמור לבטל את מועמדותו של הח"כ לנשיאות, אולם הוא עשוי לעורר סימני שאלה בקרב חברי הכנסת שאמורים לבחור בו לתפקיד הרם, כמו למשל: איך יוכל לתפקד באופן מלא כנשיא לאחר השתלת כליה, לפחות בתקופה הראשונה לכהונה.

אלא שלניתוח השתלת הכליה שצפוי המועמד לנשיאות לעבור בשבוע הבא, מצטרף גם עבר רפואי בעייתי: לפני כשלוש שנים, הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים אסף הרופא עקב שפעת חריפה, ומצבו הוגדר קשה. בחלק מתקופת שהותו בבית החולים, אף היה צורך להנשימו כדי להקל על מצבו. ח"כ בן אליעזר אושפז מספר פעמים בעבר בשל מצב בריאותי רופף ונאלץ לעבור דיאטה קפדנית על מנת לחזק את בריאותו.