המשטרה בודקת מקרה נוסף של הטרדה מינית ע"י השר סילבן שלום

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה לאגף החקירות והמודיעין של המשטרה להמשיך בבדיקותיהם נגד השר סילבן שלום, זאת בשל מקרה חדש שהובא לידיעתו על אישה נוספת שלכאורה הוטרדה מינית על ידי השר

נבדקת תלונה נוספת. שלום (רויטרס)

פרסום ראשון: הסיבה שבגללה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין השאיר את התיק נגד השר סילבן שלום פתוח היא קיומה של אישה נוספת - שעניינה טרם נבדק - שעל פי החשד הוטרדה מינית על ידי השר. וינשטיין הורה למשטרה לבדוק את המידע החדש בטרם יקבל החלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטתו של וינשטיין הגיעה למרות המלצת המשטרה לסגור את התיק נגד השר סילבן שלום במסגרת בדיקת התלונה שהוגשה נגדו בגין עבירות מין לכאורה. ההערכות כעת הן שסילבן שלום יוותר על המועמדות לנשיאות ולא יכריז על הצטרפותו למירוץ.

שלשום כינס עו"ד יהודה וינשטיין דיון בלשכתו שבו השתתף בין היתר פרקליט המדינה שי ניצן, ובו המליץ וינשטיין על הבדיקות הנוספות בעניין השר לפיתוח הנגב והגליל.

במהלך הדיון סקר ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, ניצב מני יצחקי, את ממצאי הבדיקה עד כה. במשטרה סברו שניתן לסיים את בדיקת החשדות כי אין תשתית ראייתית שמצדיקה פתיחת חקירה פלילית, אולם היועץ המשפטי הנחה לבצע השלמות נוספות.

הורה להמשיך לבדוק את התלונה. וינשטיין (פלאש 90)

מקורבי שלום: "ניסו לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות"

ראשית הפרשה באישה שהייתה הפקידה של השר שלום לפני 15 שנה, והתלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה אצלו. מקורביו טענו אז כי מדובר היה בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה.

על התלונה הזו חלה התיישנות ולדברי המתלוננת, היא עשתה זאת בתקווה שנשים נוספות יתלוננו. למשטרה הגיע מידע על נשים נוספות, בעיקר שתי נשים, שהשר שלום לכאורה פגע בהם. אבל, הבדיקה של סיפורן לא העלתה דבר, בעיקר משום שהנשים לא הסכימו לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

לאחרונה התמקדו החוקרים באישה אחת, שעבדה במחיצתו בעבר הלא רחוק ונפגשו איתה, אך היא סירבה לשתף איתם פעולה. בשל המקרה הזה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למצות את בדיקת הפרשה עד תום. אבל כבר בתחילת החודש עלתה ההערכה כי אם תתמיד האישה בסירובה, ימליצו חוקרי המשטרה לסיים את הטיפול בתיק.