מינוי בעייתי בלשכת ח"כ ליצמן

תופעת תלמידי ישיבה פיקטיביים שעובדים ללא היתר ובכלל לא לומדים בישיבה הייתה אחת הסיבות לאישורו של חוק הגיוס. מסתבר שגם בכנסת יש מקרה כזה: נהגו של ח"כ יעקב ליצמן ממפלגת יהדות התורה הוא תלמיד ישיבה פיקטיבי שמקבל את משכורתו מהמדינה

העסיק תלמיד פיקטיבי. ליצמן (mako)

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הוא מראשי הלוחמים נגד חוק הגיוס של יאיר לפיד ובעד העובדה שתלמידי הישיבות לא ייצאו לעבוד, אלא ימשיכו ללמוד בהסדר שנקרא "תורתם אומנותם". ואכן מסתבר שח"כ ליצמן אף העסיק בחודשים האחרונים נהג על תקן של עוזר פרלמנטרי. מדובר בתקן של 7,000-8,000 שקל בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש הוא תלמיד פיקטיבי בישיבה. כלומר, מדינת ישראל משלמת סכום חודשי לישיבה שבה הוא לומד בזכות העובדה שהוא לומד, אבל באותו זמן מדינת ישראל משלמת לו גם משכורת כי הוא הנהג של ח"כ ליצמן.

אם לא די בזאת, לפני מספר שבועות החליט הנהג לפוש מעבודתו ולנסוע לחו"ל, ובכך הוא ממשיך לקבל כסף בישיבה שהוא לא לומד בה ולקבל כסף על העבודה שהוא לא עושה, ובינתיים יש נהג אחר שגם הוא תלמיד ישיבה שתורתו אומנותו. לא ברור אם הוא קיבל תשלום מתחת לשולחן או עבד בהתנדבות.

מלשכתו של ח"כ יעקב ליצמן נמסר בתגובה: "מדובר בעובד זמני שנקלט לאחר שהצהיר שהוא החל לעשות שירות אזרחי ולאחר שעבר את הבדיקות הנדרשות בחוק. ח"כ ליצמן אינו נוהג לחפש ולאמת את מצבם האישי של המועמדים לעבודה בלשכתו וסומך על שנמסר לו. לאור פנייתכם הובא המידע לידיעתנו והנ"ל קיבל הודעה על הפסקת עבודתו לאלתר והעובד השני רק התנדב בחופשת בין הזמנים".