היועמ"ש הנחה להמשיך בבדיקת התלונה נגד השר סילבן שלום

אגף החקירות והמודיעין של המשטרה המליץ לסגור את תיק החקירה נגד השר סילבן שלום, אולם היועץ המשפטי לממשלה הנחה את השוטרים להמשיך ולבדוק את התלונה שהוגשה נגדו בגין עבירות מין לכאורה

הורה להמשיך לבדוק את התלונה. וינשטיין (פלאש 90)

למרות המלצת המשטרה לסגור את התיק נגד השר סילבן שלום במסגרת בדיקת התלונה שהוגשה נגדו בגין עבירות מין לכאורה, הורה היום (ד') היועץ המשפטי לממשלה על ביצוען של בדיקות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחר הצהרים כינס עו"ד יהודה וינשטיין דיון בלשכתו שבו השתתף בין היתר פרקליט המדינה שי ניצן, ובו המליץ וינשטיין על הבדיקות הנוספות בעניין השר לפיתוח הנגב והגליל.

במהלך הדיון סקר ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, ניצב מני יצחקי, את ממצאי הבדיקה עד כה. במשטרה סברו שניתן לסיים את בדיקת החשדות שעיקרה כי אין תשתית ראייתית שמצדיקה פתיחת חקירה פלילית, אולם היועץ המשפטי הנחה לבצע השלמות נוספות.

מקורבי שלום: "ניסו לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות"

ראשית הפרשה באישה שהייתה הפקידה של השר שלום לפני 15 שנה, והתלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה אצלו. מקורביו טענו אז כי מדובר היה בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה.

ניסו לפגוע בסיכוייו? שלום (חדשות 2)

על התלונה הזו חלה התיישנות ולדברי המתלוננת, היא עשתה זאת בתקווה שנשים נוספות יתלוננו. למשטרה הגיע מידע על נשים נוספות, בעיקר שתי נשים, שהשר שלום לכאורה פגע בהם. אבל, הבדיקה של סיפורן לא העלתה דבר, בעיקר משום שהנשים לא הסכימו לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

לאחרונה התמקדו החוקרים באישה אחת, שעבדה במחיצתו בעבר הלא רחוק ונפגשו איתה, אך היא סירבה לשתף איתם פעולה. בשל המקרה הזה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למצות את בדיקת הפרשה עד תום. אבל כבר בתחילת החודש עלתה ההערכה כי אם תתמיד האישה בסירובה, ימליצו חוקרי המשטרה לסיים את הטיפול בתיק.