הערכה: תיק שלום ייסגר, לא מחוסר אשמה

בתום פגישת סיכום שתיערך מחר בין היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וראש אגף החקירות צפויה להתפרסם הודעה על סגירת התיק נגד השר סילבן שלום בגין עבירות מין. אולם, כוכבית אחת בהחלטה צפויה לסבך את שלום במירוץ לנשיאות

השר שלום. התיק צפוי להיסגר (רויטרס)

מחר (ד') צפויה להתקיים פגישת סיכום בין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף החקירות במודיעין ניצב מני יצחקי ובסיומה צפויה להתפרסם הודעה על סגירת התיק נגד השר סילבן שלום. ההערכה היא כי התיק לא ייסגר מחוסר אשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממצאי הבדיקה המשטרתית לא העלו תשתית ראייתית נגד השר שלום בדבר ביצוע עבירות מין - ולכן התיק ייסגר. יחד עם זאת, ההערכה היא כי בהודעתו צפוי וינשטיין להוסיף הערה שעלולה להוות בעיה של ממש לשלום - אם ירצה להתמודד על תפקיד נשיא המדינה.

כל סיכום של הפגישה מחר, זולת הקביעה היבשה שבדיקת המשטרה הסתיימה ולא נמצא פגם בהתנהלותו של השר שלום - עלול להוות בעיה עבורו במירוץ לנשיאות.

מקורבי שלום: "ניסו לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות"

ראשית הפרשה, שצפויה להיחתם מחר, באישה שהייתה הפקידה של שלום לפני 15 שנה, והתלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה אצלו. מקורביו טענו אז כי מדובר היה בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה.

על התלונה הזו חלה התיישנות ולדברי המתלוננת, היא עשתה זאת בתקווה שנשים נוספות יתלוננו. למשטרה הגיע מידע על נשים נוספות, בעיקר שתי נשים, שהשר שלום לכאורה פגע בהם. אבל, הבדיקה של סיפורן לא העלתה דבר, בעיקר משום שהנשים לא הסכימו לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

לאחרונה התמקדו החוקרים באישה אחת, שעבדה במחיצתו בעבר הלא רחוק ונפגשו איתה, אך היא סירבה לשתף איתם פעולה. בשל המקרה הזה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למצות את בדיקת הפרשה עד תום. אבל, כבר בתחילת החודש עלתה ההערכה כי אם תתמיד האישה בסירובה, ימליצו חוקרי המשטרה לסיים את הטיפול בתיק.