הבית היהודי: "דוח 'שלום עכשיו' - כמו שיחה מאראלה ממפעל הפיס"

במפלגתו של בנט תוקפים את הדוח שפרסמה תנועת השמאל הנוגע לבנייה ביהודה ושומרון בחודשי המשא ומתן. "הממשלה צריכה לבנות עוד יותר בכל מקום בארץ", הוסיפו בבית היהודי. "זאת הדרך היחידה גם לעשות ציונות וגם להוריד את מחירי הדירות"

נפתלי בנט (חן גלילי)

בבית היהודי תוקפים בחריפות את פרסום הדוח של ארגון "שלום עכשיו" הבוקר הנוגע לבנייה ביהודה ושומרון במהלך חודשי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. "הדוחות של 'שלום עכשיו' הם כמו השיחות של אראלה ממפעל הפיס - תמיד כיף לקבל אותם", אמרו במפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הממשלה צריכה לבנות עוד יותר בכל מקום בארץ", הוסיפו בבית היהודי. "זאת הדרך היחידה גם לעשות ציונות וגם להוריד את מחירי הדירות".

על פי הדוח של "שלום עכשיו", בתשעת חודשי המשא ומתן קידמה הממשלה לפחות 13,851 יחידות דיור חדשות מעבר לקו הירוק על ידי קידום תוכניות ופרסום מכרזים. "מדובר על מספר חסר תקדים שמהווה ממוצע של 50 יחידות דיור ביום ו-1,540 יחידות בחודש", אמרו בתנועה.

ארכיון (חדשות 2)

מועצת יש"ע: הדוח - חיבוק לחמאס

על פי הדוח, הנתונים כוללים פרסום מכרזים לבניית 4,868 יחידות דיור מתוכן 2,248 יחידות דיור בהתנחלויות ו-2,620 יחידות דיור במזרח ירושלים, יחד עם קידום תוכניות בנייה עבור 8,983 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות ובמזרח ירושלים - מתוכן 6,561 יחידות דיור בהתנחלויות ו-2,422 במזרח ירושלים.

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה כי "הנתונים אינם נכונים, והיינו שמחים לו מדינת ישראל הייתה בונה יותר באזור יהודה ושומרון". במועצה האשימו את שלום עכשיו בהגדרת תכניות בנייה ישנות כבנייה חדשה. "הצגת הדוח והנתונים המעוותים שבו הוא נסיון של ארגוני השמאל להאשים את ישראל בכשלון השיחות, ומהווה חיבוק לאבו מאזן והחמאס".

במקביל, מועצת יהודה ושומרון הודיעה כי בהוראת הדרג המדיני בוטלה ישיבת ועדת התכנון, שנקבע ליום רביעי (מחר). ממועצת יש"ע נמסר כי מדובר בצעד שנקט נתניהו בתגובה לברית של אבו מאזן עם החמאס. נציגי התושבים מחו על הצעד, שיוביל לעצירת מכרזי בנייה בטווח הקרוב.