אחרי בקשת ארדן להתפטר: יעלון ימנה נציג לצרכי העורף במשרדו

בתום תקופה של מאבק מתמשך בין המשרדים ואחרי שהשר להגנת העורף ביקש לסגור את משרדו, צפוי שר הביטחון למנות איש מקצוע שיהיה ממונה על נושאי העורף במשרד

ימנה נציג לעורף במשרדו. יעלון (חדשות 2)

אחרי בקשות של השר להגנת העורף גלעד ארדן להתפטר ועל רקע המאבק המתמשך עם משרד הביטחון, צפוי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למנות איש מקצוע בתוך משרד הביטחון שיהיה ממונה על צרכי העורף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני יומיים, לאחר שלא הוגדרו סמכויות המשרד במשך כשנה, דרש השר להגנת העורף לסגור את המשרד. דרישתו של ארדן הגיעה לאחר שנוכח לדעת, לדבריו, כי בניגוד להבטחות קודמות לא יקבל משרדו את הסמכויות המתאימות להגנת העורף.

המשרד להגנת העורף, שהוקם בשנת 2011, ומעולם לא הצליח לצבור סמכויות, נמצא במרכז המאבק שמתנהל מזה שנה בין ארדן לשר הביטחון יעלון. ארדן נפגש עם ראש הממשלה והודיע לו כי הוא מעוניין לפרק את המשרד ולהביא את ההחלטה בנושא לאישור הממשלה בחודש מאי.

ביקש לעזוב את המשרד. ארדן (AP)

במכתב ששלח ביום שלישי האחרון לראש הממשלה, טען ארדן כי "מתוך דאגה לאינטרס הציבורי ולביטחון העורף החלטתי לעשות את המעשה הנכון במצב שנוצר. העורף זקוק לאחראי אחד, ברור ומרכזי, בעל כל הסמכויות הנדרשות והפיצול בסמכויות אינו מאפשר להכין את העורף באופן המקצועי ביותר".

ארדן ביקש לעזוב במאי

"יכולתי להמשיך לכהן כשר להגנת העורף אך זו אינה דרכי הציבורית", הוסיף ארדן, שביקש במכתבו לעזוב את התפקיד לא יאוחר מסוף חודש מאי. "מצב העורף חשוב לי יותר מכיפופי ידיים ומכך שאחזיק בעוד משרד ממשלתי".

הניח את המפתחות. דן רונן (יח"צ)

ארדן, שמנכ"ל משרדו דן רונן התפטר באותו היום, הדגיש כי לדעתו המשרד להגנת העורף צריך לטפל ברשויות האזרחיות, אבל "נוכחתי לדעת שמשרד הביטחון מערים יותר מדי קשיים". לדבריו, אם תכריע הממשלה לפרק את המשרד, הסמכויות של העורף יועברו באופן רשמי למשרד הביטחון.