ליהיא לפיד: "אשת רה"מ צריכה להיות מקור לגאווה"

אחרי שנתיים שבהן שמרה על עבודתה העיתונאית ולא התערבה בפומבי בעבודה הפוליטית של בעלה, נכנסת ליהיא לפיד במלוא המרץ למערכת הבחירות של "יש עתיד". היא יושבת במטה המתנדבים, משכנעת מתלבטים, הציגה את תכנית הנשים של המפלגה – ובפעם הראשונה לא מהססת לתקוף את התנהלותם של בני הזוג נתניהו

העיתונאית ליהיא לפיד, אשתו של יו"ר יש עתיד, הצטרפה במלוא המרץ לקמפיין של המפלגה לכנסת. כשהוקדמו הבחירות היא לקחה חופשה מהעבודה בעיתון "ידיעות אחרונות" ועברה לקדמת הבמה. כעת היא מדברת בגלוי על הנושאים הפוליטיים, ולא חוסכת ביקורת על ראש הממשלה - ורעייתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שהייתה הפתעת הבחירות הקודמות מותקפת כעת מכל הכיוונים, כשהמצביעים שרוצים להחליף את נתניהו שואלים את עצמם מדוע להצביע למפלגת מרכז ולא למפלגה שיש לה את הסיכוי הגדול ביותר להחליף את השלטון.

"רק מפלגת מרכז חזקה יכולה לשנות את כל המשחק מההתחלה, יאיר יעשה הכל כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה", אומרת לפיד. למרות הדברים הללו, היא לא סוטה ממדיניות העמימות של בעלה לגבי מי ירכיב את הממשלה הבאה, אבל לא חוסכת את דעתה על בני הזוג נתניהו.

"צריך לנהוג בכסף ציבורי בכבוד, עובדים קשה כדי לשלם מסים"

הזוג לפיד בכנס העצמה נשית, בשבוע שעבר (מיקי אלבו)
"ראיתי איך תוקעים מקלות בגלגלים, יום אחרי יום יאיר בא עם רעיונות טובים, שכנע את כולם וניסה ובגלל דברים קטנים וטיפשיים ופחד שהוא יצליח, נתניהו כל הזמן ניסה לעצור דברים. זאת לא התעסקות בפוליטיקה אלא בחיים של אנשים. לפי מה שאני ראיתי בבית שלי בשנה ושמונת החודשים האלה, יש אנשים שלא ראויים לנהל את החיים שלנו פה, והוא (רה"מ) אחד מהם".

אם יש משהו שמראה שלפיד ונתניהו לא ישבו יחד בממשלה הבאה אלו הדברים שלפיד אומרת על שרה נתניהו: "זה שאנשים לא מכבדים משהו קטן, רכוש ציבורי וכסף ציבורי, זה הרי לא של אף אחד. צריך לנהוג בכסף הזה בכבוד. אנשים עובדים קשה כדי לשלם מסים".

"אשת רה"מ צריכה להיות מישהי שכל אישה תוכל להתגאות בה"

"כשאני שומעת על ההוצאות שם (בבית רה"מ) אני מצפה מאישי ציבור שיתייחסו לכסף ציבורי כמו שהם מתייחסים לכסף שלהם. אני חושבת שזה מאוד עצוב כשאני מגלה שזה לא קורה. אני חושבת שאשת ראש הממשלה צריכה להיות מישהי שכל אישה צריכה להתגאות בה", אומרת לפיד על אשת ראש הממשלה הנוכחי.

לפיד ונתניהו בימים טובים יותר, ארכיון (חדשות 2)
על עימות הבחירות של חדשות 2 בשבוע שעבר, אז אמר לפיד לדרעי "אני חושב שצריך לשקם אותך", אמרה רעייתו: "אני חושבת שכל מי שמכיר את יאיר באופן אישי יודע שהוא לא מתנשא, אני לא יודעת אם הוא דיבר בהתנשאות, אני משאירה את הניתוח למבקרי הטלוויזיה. בכלל, היה עצב גדול מבחינתי בהתנהלות של כולם".

לפיד הייתה זאת שהובילה את כנס ההעצמה הנשית של יש עתיד, למרות שנשים מהוות 40% מרשימת המפלגה. כך, במפלגה הזאת יושב הראש הוא הסיפור, ואשתו עושה הכל כדי שיהיה לו סוף טוב.