בעקבות התביעות: שינויים בבית ראש הממשלה

השינויים יתמקדו בנהלי הכניסה והשהייה של מבקרים ועובדים לא קבועים בבית ראש הממשלה, וזאת במטרה לצמצם את המגע בין ראש הממשלה ורעייתו לבין יתר באי הבית. ההחלטה לשנות את הנהלים התקבלה בעקבות שורת תביעות שהוגשו לאחרונה וחשפו מהנעשה בתוככי הבית

נלחמים בפרסומים השליליים: שתי תביעות מתוקשרות שהגישו בעת האחרונה עובדים לשעבר בבית ראש הממשלה, ותביעה שלישית שנמצאת ככל הנראה בדרך, הובילו להחלטה לבצע שינויים בנהלי הכניסה והשהייה של עובדים ומבקרים בבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השינויים נוגעים למבקרים, מלווים, נותני שירות וכל העובדים שאינם קבועים במקום, ומטרתם לצמצם את הקשר והמגע בין ראש הממשלה נתניהו ורעייתו לבין יתר באי הבית - וזאת למעט העובדים הקבועים ואנשי שירות הביטחון הכללי.

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה לדברים: "בעקבות הפרסומים האחרונים, שפגעו בפרטיותם של ראש הממשלה ושל רעייתו, הוחלט לבצע התאמות מבלי לפגוע באבטחת הבית".

"אנחנו אירופאים עדינים"

בחודש שעבר הגיש מני נפתלי, מי שהיה המאבטח האישי של שרה נתניהו וילדיה, תביעה על סך מיליון שקלים נגד ראש הממשלה ומשרדו. כתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי בירושלים כולל תיאורים נרחבים של השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם מצידה של שרה נתניהו.

בני הזוג במוקד הביקורת (איציק בירן)

"במהלך 20 החודשים בהם הועסק מר נפתלי בבית ראש הממשלה, סיימו 29 עובדים את העסקתם ולא בטוב", נכתב בתביעה. "התברר כי מקור עיקרי ומשמעותי לאווירה העכורה במעון ראש הממשלה הוא התנהגות שלוחת הרסן של הגברת נתניהו, הדורשת מעובדי מעון ראש הממשלה שירותים אישיים יומם וליל, ומעלה דרישות בלתי סבירות, המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לשרתה".

נפתלי טוען כי חייו בבית ראש הממשלה היו גיהינום, וכי היה מושא לקפריזות של שרה נתניהו. "במקרה אחר העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בשעה 3 לפנות בוקר בצעקות רמות, ונזפה בו על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון. כשהתובע מחה על השעה והטון בו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'".

לטענתו של נפתלי בתביעה, התנהלותה של הגברת נתניהו הייתה חריגה, קשה ובלתי צפויה. על פי מקרה נוסף בכתב התביעה, נפתלי הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון בקיסריה. "הוא ספג קיטונות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מידי, לטעמה של הגברת נתניהו. גברת נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים. אנחנו עדינים. לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים'".

נפתלי טוען כי העלבונות שספג היו מעשה של יום ביומו. "לאחר שתקופה ארוכה לא ראה את ילדיו, החליט מר נפתלי להביא את ילדיו עמו ביום העצמאות כדי שיהיו בקרבתו לפחות בעת הכנת ארוחת החג, כשמראש היה ברור שבעת הסעודה יוכל לעזוב עמם לביתו", נכתב בתביעה. "הדבר לא נשא חן בעיני הגברת נתניהו, שביקשה שהילדים יעזבו מיד את הבית, ואף טרחה להטיח בפני התובע כי 'גם ראש הממשלה לא רואה את הילדים שלו'".