הווידוי המוזר של השר פירון

שר החינוך התארח בתוכנית בטלוויזיה החינוכית והחליט לשתף בבעיות הקשב והריכוז שלו. הוא סיפר כי הוא משתמש מדי פעם בריטלין והגדיל לעשות כשכינה את הטקס שבו השתתף במחנה ההשמדה סוביבור משעמם: "לא ידעתי איך אשב שלוש שעות בקור אימים כמו השר בשורה הראשונה". צפו בריאיון הלא שגרתי

שר החינוך שי פירון התארח בתוכנית "תראו אותי" של הטלוויזיה החינוכית וחולל סערה אחרי שבשיחה עם בובת הזברה באולפן התוודה כי הוא לוקח ריטלין, וגם אמר שטקס זיכרון שבו השתתף במחנה ההשמדה סוביבור היה "משעמם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתכנית, בהנחייתו של אברי גלעד, התבקש השר לשתף את הצופים בבעיות הקשב והריכוז שלו. "מר פירון, אתה סיפרת לנו שהיית ילד אנרגטי. רציתי לדעת האם אתה עדיין סובל מזה היום? ואם כן איך אתה מצליח לשבת בישיבות ממשלה?", שאלה אותו בובת הזברה שמנחה עם גלעד את התכנית.

"קודם כל תשאל את ראש הממשלה", ענה לו פירון וביקש לספר סיפור: "לא מזמן נסעתי עם אברי (גלעד) לפולין והגענו לטקס נורא נורא חשוב במחנה סוביבור". בשלב זה התערב גלעד והוסיף: "ונורא נורא משעמם".

"משתמש בריטלין" (מתוך: "תראו אותי", הטלוויזיה החינוכית)

"לוקח ריטלין ולא מתבייש"

שר החינוך מיהר לחזור על מילותיו של גלעד והוסיף: "ונורא משעמם". אז המשיך ותיאר את הקושי שחש לשבת בטקס במחנה הריכוז: "אני לא ידעתי איך אשב שלוש שעות בקור אימים בשפה שאתה לא מבין, בפולנית, ואני צריך לשבת כמו השר בשורה הראשונה".

אז התוודה פירון כי דרך ילדיו הוא לוקח לעיתים ריטלין. "אז אני אגיד לכם שדרך הילדים שלי ודרך המשפחה שלי, אני לא מתבייש אם צריך לקחת ריטלין, או כדור כזה או אחר, בימים מאוד מאוד מיוחדים. אני לא מתבייש באופן אישי להשתמש בזה".

שר החינוך הדגיש כי הוא אינו נוטל ריטלין על בסיס קבוע. "אני לא משתמש בזה ביומיום. ביומיום שלי אני מתפקד בצורה מאוד אנרגטית ומספיקה ועייף פחות מרוב בני האדם שאני מכיר וער הרבה שעות. אבל יש ימים שאתה מודע לקושי שלך, ואתה יודע להכיל גם את הצדדים היפים שיש בעובדה שאתה נורא אנרגטי ואתה גם יודע להתמודד עם הרגעים של החולשה".

בלשכתו של שר החינוך שי פירון בחרו שלא להגיב, אך בסביבתו אומרים ש"זאת ממש לא הייתה כוונתו וכי הוא בסך הכל ניסה לומר שגם ילד שנוטל ריטלין, אפילו על בסיס קבוע, לא צריך להרגיש חריג ולהתבייש על כך".