הסיעה נתנה תוקף: הבית היהודי תפרוש מהממשלה?

אחרי ישיבת חירום ממושכת הודיעו חברי סיעת הבית היהודי כי בכוונתם לאמץ את הצהרתו של יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, לפיה יפרשו מהממשלה - אם ישוחררו אסירים ישראלים במסגרת הפעימה הרביעית. "הגיע הזמן להחזיר את כוח העמידה למדינת ישראל", נמסר בהודעה מטעם הסיעה

יממש את האיום? בנט ונתניהו (פלאש 90)

הדרמה הפוליטית שיצר אתמול יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מקבלת היום (ו') תוקף מחברי סיעתו. בנט איים אתמול כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם ישוחררו אסירים בעלי אזרחות ישראלית, כחלק מהמשא ומתן עם הפלסטינים - אך היו כאלה במפלגתו שהביעו בשיחות סגורות התנגדות לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, סיעת הבית היהודי אימצה היום לחלוטין את הודעתו. "לאחר דיון מקיף בהתדרדרות המדינית שחלה בימים האחרונים, החליטה סיעת הבית היהודי לאמץ את הודעתו של יו"ר המפלגה נפתלי בנט מאמש. הגיע הזמן להחזיר את כוח העמידה למדינת ישראל", נמסר בהודעה קצרה מטעם הסיעה.

"אם ממשלת ישראל תשחרר רוצחים אזרחי ישראל, תנועת הבית היהודי תפרוש מהממשלה. אנו מחזירים את כוח העמידה למדינת ישראל", הדגיש בנט בעמוד הפייסבוק שלו לאחר ישיבת הסיעה. "אבו מאזן איננו האפוטרופוס של ערביי נצרת, טירה או הנגב, ולא ניתן שירמסו אותנו יותר".

בהודעתו אתמול אמר בנט כי מדובר בכניעה לסחטנות וטרור. הבוקר הצטרף לדבריו עם מספר 2 במפלגתו, השר אורי אריאל שאמר כי פרישה מהממשלה היא אופציה ולא אובססיה.

השר אריאל הוסיף כי "המציאות שנקלענו אליה היא רחוקה מדעתנו. אמרנו את זה לראש הממשלה מספר פעמים בשבועיים האחרונים אבל היות והמו"מ מתחדש בתנאים יותר גרועים, אנו בוחנים את דרכינו ולא נהיה מוכנים לשבת בממשלה בכל מחיר".

גורמים בליכוד המעיטו בדבריו של השר בנט ואמרו כי "אופייני לבנט להשמיע איומים שהוא יודע שלא יצטרך לממש. אנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח".

דיווח: התקדמות במגעים לקראת עסקה

אמש דווח על התקדמות במגעים בין הצדדים. רשת אל-ערבייה כי ישראל והפלסטינים הגיעו להסכם שלפיו יוארכו השיחות מעבר לתאריך היעד של 29 באפריל. על פי הדיווח, ישוחרר אסירי הפעימה הרביעית מהכלא הישראלי ותוקפא הבנייה בגדה המערבית. הפלסטינים, מצדם, יקפיאו את תכניתם להצטרף ל-15 גופים בינלאומיים, וארה"ב תשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד.

עם זאת, גורם ישראלי בכיר בירושלים הודיע כי ישראל החליטה על שורה של צעדים כלכליים שיפגעו ברשות. הראשון הוא ניכוי החובות של הרשות הפלסטינית מכספי המסים שישראל מעבירה לה באופן שגרתי. הצעד השני הוא הגבלת היקף הפיקדונות של הרשות הפלסטינית בבנקים בישראל.