איך הפך לוי אשכול לכוכב קמפיין הבחירות?

גם הליכוד וגם המחנה הציוני הפיצו סרטונים שבהם נעשה שימוש בדמותו ובמורשתו של רה"מ המנוח. בליכוד הדגישו את החלטתו לתקוף ב-1967 בניגוד לעמדת ארה"ב ובמחנה הציוני ציינו את הביקורת על יכולותיו בתחום הביטחון לפני הניצחון בששת הימים. אז מי באמת ממשיך את דרכו? תשפטו אתם

מכל הכוכבים המפתיעים של מערכת הבחירות הזאת, אין ספק שהמפתיע מכולם הוא לוי אשכול ז"ל. קרוב ל-50 שנה אחרי פטירתו, הופך ראש הממשלה המנוח לאיש שהמפלגות המובילות מנסות ללכת בדרכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתשדירים שהופצו היום לתקשורת - גם של הליכוד וגם של המחנה הציוני - מופיע אשכול, כשהמסר שמנסות המפלגות להעביר - "אנחנו כמותו".

בסרטון של הליכוד מציינים את "החלטתו הגורלית" של ראש הממשלה המנוח לפתוח בהתקפת מנע ב-1967 בניגוד לעמדת הממשל האמריקני ואומרים: "האם היינו פה היום אם לוי אשכול לא היה עושה את הדבר הנכון?".

בסרטון של המחנה הציוני נאמר: "קראו לו הססן, אמרו שהוא לא מבין שום דבר בנושאים ביטחוניים" ואז מופיעה דמותו של אשכול ונכתב: "לוי אשכול הביס את צבאות האויב במלחמת ששת הימים".

לאחר מכן עושה הסרטון שימוש גם בדמויותיהם של בן גוריון, אלברט אינשטיין ומנחם בגין ומסתיים בכיתוב: "הגיע הזמן לחשוב מחדש על מה שחשוב אצל מנהיג. יצחק הרצוג מנהיג שקול ואחראי".