אחרי שפרש במפתיע: משה כחלון חוזר לפוליטיקה

השר לשעבר מהליכוד, שהודיע לפני כשנה וחצי על פרישה מפתיעה מהפוליטיקה, מסר בריאיון שהעניק לעיתון "ידיעות אחרונות" כי הוא מתכוון להתמודד בבחירות הבאות – אולם לא במפלגה ממנה בא. "הליכוד סטה מהדרך החברתית. גורמי ימין קיצוני השתלטו על המפלגה, שנושאת בעיקר דגל מדיני-ביטחוני במקום לדאוג לחלשים", האשים כחלון

חוזר לפוליטיקה. כחלון (חדשות 2)

הקאמבק של כחלון: שנה וחצי לאחר שפרש במפתיע מהחיים הפוליטיים, השר לשעבר משה כחלון הצהיר שהוא חוזר לפוליטיקה ומתכוון להתמודד בבחירות הבאות - כך מדווח הבוקר (ג') העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר התקשורת והרווחה לשעבר, שהוביל את הרפורמה בשוק הסלולר שהביאה לירידת מחירים ניכרת, אמר בריאיון שבכוונתו לחזור לחיים הפוליטיים - אולם כלל לא בטוח שיעשה זאת דרך המפלגה בה היה חבר, הליכוד - עליה הוא מעביר ביקורת חריפה, אלא באמצעות מסגרת חדשה.

"יש לי קושי לחזור לליכוד של היום. המפלגה שאני הייתי חבר בה הייתה זו של מנחם בגין, שייצגה גם דרך חברתית. ליכוד זה דרך, רגישות חברתית, חמלה ואכפתיות לחלש - אבל הליכוד כבר לא שם, הוא סטה מהדרך", אמר כחלון. "פעם הליכוד נשא שני דגלים - חברתי ומדיני - והיום הוא נושא דגל אחד. יש לי בליכוד הרבה מאוד חברים ששותפים לדעה שזה לא הבית שהיה".

"גורמי ימין קיצוני השתלטו על הליכוד"

לבד מנטישת הדגל החברתי - כך לטענתו של השר לשעבר, הלכו וקרו בליכוד תהליכים של הקצנה: "כל מיני גופים השתלטו על הליכוד כי הבינו שזו מפלגת שלטון. הימין הקיצוני השתלט על הליכוד - והמפלגה עלולה לשלם על זה מחיר".

ביקורת חריפה על הליכוד. עם נתניהו (חדשות 2)


כחלון לא חסך ביקורת גם מהתנהלות הממשלה וסיפר על יחסיו עם ראש הממשלה: "יש פה ממשלה בערך 5 שנים ואנחנו רואים תוצאות לא טובות - ביוקר המחייה, בבריחת מוחות, מחירי המזון והדיור. גם נתניהו יודע שאנו חלוקים בנושאים החברתיים. תמכתי במחאה בזמנו, ואני מניח שזה מאוד הרגיז אותו".