לפיד: "נתניהו מקדם את אירן להיות מדינת סף גרעינית"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" תקף יו"ר יש עתיד את רה"מ על נסיעתו לנאום בקונגרס: "הנזק כבר נגרם, רה"מ מביא לכך שההסכם הגרוע עם אירן יעבור". על היעדרותם של נתניהו והרצוג מהעימות של ראשי המפלגות אמר: "הם לא באו מפחדנות, אני בז להם על כך"

שלושה ימים לפני נאום ראש הממשלה בקונגרס מזהיר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מהשלכות העימות החזיתי המחריף עם ממשל אובמה ומאשים: "מה שמעניין את נתניהו זה השרידות הפוליטית שלו ולא המדינה". בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח התייחס לפיד גם לעימות בין ראשי המפלגות ואמר: "נתניהו והרצוג לא באו מפחדנות, אני בז להם על כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


"זה כבר לא הימור על ביטחון ישראל, הנזק כבר נגרם", התריע לפיד. "הנסיעה הזאת לפני הכל גורמת נזק ופוגעת במאבק למנוע מאירן להפוך למדינת סף גרעינית. היא גרמה לזה שאין רוב בקונגרס נגד ההסכם המתגבש עם אירן. במו ידיו נתניהו מביא לכך שההסכם הגרוע הזה יעבור".

"האיש הזה לא צריך להיות ראש ממשלה"

לפיד אמר כי לריב עם הנשיא אובמה, באופן שגורם לבית הלבן להחרים את ישראל, מסכן את המדינה. "נתניהו יודע שהנאום לא יעזור, הוא גרם לזה שאיבדנו את הדמוקרטים - חצי מארה"ב".

לפיד סירב לענות לשאלה האם יצטרף לממשלה שיקים נתניהו או על מי ימליץ כראש הממשלה לנשיא ואמר: "אני לא מחליט בשביל אזרחי ישראל, אם הם יבחרו בנתניהו שוב לראש הממשלה זה יהיה מצער. האיש הזה לא צריך להיות ראש ממשלה".