אחרי המחאה: בוטל נאום סייען הטרור באוניברסיטת תל אביב

על אף שבתחילה הכריזה על התנגדותה לביטול ההרצאה, הודיעה עתה הנהלת אוניברסיטת תל אביב כי השתתפותו של מוחמד כנעאנה באירוע לציון יום האדמה תבוטל. הסיבה: "חשש לפגיעה בסדר הציבורי". מוקדם יותר, הפגינו מאות סטודנטים נגד השתתפותו של מי שהורשע בקשר עם גורמי חיזבאללה

המחאה עשתה את שלה: אוניברסיטת תל אביב הודיעה על ביטול השתתפותו של מוחמד כנאענה, שהורשע בניהול קשר עם גורמי חיזבאללה, באירוע לציון יום האדמה שיתקיים בקמפוס מחר. ההודעה על ביטול השתתפותו הגיעה לאחר שמאות סטודנטים הפגינו בצהריים (א') במחאה על הרצאתו המתוכננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאור חשש לפגיעה בסדר הציבורי, ומאחר שהבקשה לאישור השתתפותו המפורשת הגיעה רק לאחרונה, ללא מתן אפשרות להיערכות, האוניברסיטה אינה מאשרת את השתתפותו באירוע", נמסר מהנהלת המוסד.

ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד) בירכה על ביטול השתתפותו של כנאענה. "כך ראוי שייעשה במדינה מתוקנת, אשר נאבקת לשמור על הישרדותה", אמרה. "כמובן שיש מקום לביטוי דעות מנוגדות כמו בדמוקרטיה, אך בשום אופן אין הדבר מצדיק מתן יד להופעת פעיל טרור באשר הוא".

מחד"ש נמסר בתגובה: "הודעת האוניברסיטה מהווה כניעה ללחצים מצד גורמי ימין קיצוני. אנו רואים בהחלטה זו פגיעה בחופש הביטוי ועידוד השיח האלים וננקוט בצעדים הדרושים".

200 הפגינו נגד הרצאת סייען הטרור

בוטלה הרצאת כנאענה (חדשות 2)
בשעות הצהריים הפגינו כ-200 סטודנטים בכיכר אנטין בכניסה לאוניברסיטה נגד השתתפותו המתוכננת של כנאענה. כנאענה הורשע בקבלת כספים ובכך שקיבל הדרכה שתאפשר לו להכין אמצעי לחימה שעלולים היו לפגוע בישראל. הוא אף שילם על כך בישיבה בכלא הישראלי. צעירי חד"ש ובל"ד באוניברסיטה הם שהזמינו אותו להרצאה מחר, לציון יום האדמה.

בין המפגינים נגד ההרצאה הזו היו חברי תאי הסטודנטים של הליכוד, הבית היהודי, אם תרצו וגם חברי תא יש עתיד. הם טענו כי אין לאפשר "למחבל" להרצות בפני הסטודנטים. כוחות משטרה רבים נכחו במקום כדי לשמור על הסדר. במהלך ההפגנה היו חילופי דברים בקולות רמים בין מתנגדי ההרצאה לתומכיה.

גם במערכת הפוליטית סערו הרוחות בעקבות ההפגנה. "חופש אקדמי לא יכול להיות תירוץ לעידוד הטרור", אמר ח"כ אלי ישי (ש"ס). "אין כאן עניין של שמאל וימין כי אם של שכל ישר וחשיבה בסיסית שהייתה צריכה להימצא ולמנוע את האירוע. מדובר בפעולה בלי אחראית ואנטי ישראלית השולחת מסר מסוכן כי היות אדם מחבל מורשע, איננו דבר הפוגע ביכולתו להיות דמות מבורכת באקדמיה הישראלית".