הרצוג: "מזמין שוב את נתניהו לעימות"

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, כמו ראש הממשלה ויו"ר הליכוד נתניהו, בלט בהיעדרו בעימות הגדול של חדשות 2. כעת הוא מסביר מדוע החליט שלא להשתתף בדיון. "הבחירות הללו עוסקות בהמשך כהונתו או החלפתו של נתניהו", הוא הסביר, "אני מוכן להתעמת איתו על הסוגיות הבוערות"

יממה לאחר שבלט בהיעדרו מהעימות הגדול של בחירות 2015 בחדשות 2, אמר הערב (שישי) יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, כי הוא מוכן לשבת באולפן ולהתעמת עם יו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא הגעתי מהטעם הפשוט שהבחירות הללו עוסקות בהמשך כהונתו או החלפתו של נתניהו", הסביר הרצוג בריאיון ל"אולפן שישי". "אני היחיד שיכול להחליף את נתניהו ולכן אני מוכן להתעמת איתו ולדבר על הסוגיות הבוערות של ישראל".

אלא שכשבחדשות 2 בישרו על קיומו של העימות, מסר הרצוג כי הוא ישתתף במשדר בתנאי שיוצב כסא אחד ריק באולפן בשביל להבליט את היעדרותו של נתניהו. "העניין של הכסא הריק היה תשובה לספינים של נתניהו", הוא אמר. "הוא ספינולוג, הכל רק לא לדבר על הדיור ולא על יוקר המחייה, ולכן אני מזמין את נתניהו שוב לעימות בכל ערוץ וערוץ".

גם הערב סירב הרצוג להצהיר כי הוא לא יהיה מוכן לשבת בממשלה שירכיב נתניהו. לטענתו, אין מקום לשאלה בעניין הזה משום שדווקא הרצוג הוא זה שצפוי להרכיב את הממשלה. "הסקרים מראים יתרון מובהק לנו", טען הרצוג. "הוכחתי מיומנות פוליטית, אני אלכימאי, אני יכול להרכיב קואליציה. אדע להרכיב את הקואליציה היציבה ביותר".

הרצוג הבטיח להתמקד בשלושה נושאים ב-100 הימים הראשונים שלו כראש ממשלה. "אעביר את תכנית הדיור, אחדש את היחסים עם ארה"ב ואת התהליך עם הפלסטינים", הוא אמר. "אם צריך, אסע לרמאללה ואציג בפני הפרלמנט הפלסטיני חזון של תקווה".