ועדי העובדים משתלטים על הליכוד

עובדי עיריית אשקלון, ועד הימאים, עובדי רשות שדות התעופה ואלפי דרוזים – אלה המתפקדים החדשים למפלגת הליכוד. הצצה לספר המתפקדים החדש של מפלגת השלטון מגלה עשרת אלפים חברים חדשים מאז הבחירות - כמעט כולם בשירות קבוצות אינטרסים ופוקדים מקצועיים

תשכחו הרבה ממה שידעתם על הליכוד: 130 אלף חברים היו במפלגה ובשנה שמאז הבחירות הצטרפו עשרת אלפים חברים חדשים. כרגיל במחוזותינו - רוב המתפקדים החדשים לא הצביעו לליכוד, לא מאמינים באידיאולוגיה של המפלגה והגיעו אליה בתוך ארגז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכירו את פנחס עידן, יושב ראש ועד עובדי רשות שדות התעופה. כשיהיה גדול הוא רוצה להיות חיים כץ. לאור המפקד ההמוני שערך, חברי סיעת הליכוד צריכים להתחיל להתעדכן בלוח הבר מצוות של משפחת עידן.

רשות שדות התעופה לא לבד. ועד עובדי פלאפון מצטייר כמנהיגות עובדים מסוג חדש, אך עובדים בחברה מספרים הם נתבעים להתפקד בהמוניהם כדי להילחם ברפורמות של שר התקשורת גלעד ארדן. גם אלון חסן פוקד במרץ נגד ישראל כץ.

מפקדי ענק במגזר הערבי

יהפוך לדמות מפתח בליכוד? אלון חסן (פלאש 90, יוסי זמיר)
מילא הם, אבל בפריימריז הבאים בליכוד יהיו הרבה מאוד קולות ימאים. "איגוד קציני הים פקד אותי, אבל אני לא איש ליכוד", סיפר אלי מחיפה. "אני לא מאמינה היום לא בליכוד ולא באף אחד", סיפרה מתפקדת אחרת, בתיה מקריית מוצקין.

רוב המצטרפים החדשים שייכים למפקד ענק במגזר הערבי והדרוזי - ציבור שברובו המכריע רחוק למדי מערכי תנועת החירות. כך למשלך, בירכא יש 1,650 מתפקדים - פי שניים ממצביעי הליכוד-ביתנו בבחירות האחרונות. בנצרת 1,080 מתנגדים - פי שלושה יותר ממספר המצביעים.

מפקד הליכוד החדש מקבץ אליו כל מיני פוקדים ישנים, בהם איתמר שמעוני - ראש עיריית אשקלון ובעיקר, אידיאולוג חסר פשרות. הוא פקד המונים לקדימה, אחר כך העביר אותם לבית היהודי ועכשיו מעביר את הארגזים שלו לליכוד. 800 מתפקדים התווספו לאחרונה מאשקלון - רובם המכריע שייכים לבכירי העירייה של שמעוני. אחת המתפקדות אף ניתקה את הטלפון כשנשאלה האם הצביעה לליכוד.

בשנים האחרונות ראינו את בכירי הליכוד פונים עוד ועוד ימינה. אם תשמעו בקרוב את השרים והח"כים מגנים על הפנסיות של עובדי נתב"ג, משפרים את תנאי רבי החובלים ומעלים סטטוסים מירכא ואשקלון - תדעו בדיוק למה.