פרשת סילבן שלום: חוקרי המשטרה מנסים לשכנע עובדת להעיד נגד השר

המשטרה התמקדה בימים האחרונים בחקירת מידע לגבי אישה שעבדה במחיצתו של השר שלום בעבר הלא רחוק ולפי המידע, הוא ביצע בה עבירות מין בכמה הזדמנויות. על כל המקרים האלה לא חלה התיישנות, אך האישה מסרבת להעיד ולהתלונן

השר סילבן שלום (רויטרס)

המשטרה ממשיכה בחקירת פרשת השר סילבן שלום, כשהחוקרים מתמקדים בימים האחרונים באישה אחת שעבדה במחיצתו בעבר הלא רחוק ונפגשו עמה, ככל הנראה יותר מפעם אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המידע שבידי החוקרים, השר שלום ביצע באישה עבירות מין בכמה הזדמנויות. על כל המקרים האלה לא חלה התיישנות. נכון לעכשיו האישה מסרבת לשתף פעולה, להעיד או להתלונן.

זה המקרה שבגינו הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפני שבוע בדיוק להמשיך ולבדוק את הפרשה ולמצות את הבדיקה עד תום. לפי המסתמן, אם תתמיד האישה בסירובה, בתוך כמה ימים ימליצו חוקרי המשטרה לסיים את הטיפול בפרשה.

ראשית הפרשה באישה שהייתה הפקידה של שלום לפני 15 שנה, והתלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה אצלו. מקורביו טוענים כי מדובר בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה. על התלונה הזאת חלה התיישנות ולדברי המתלוננת, היא עשתה זאת בתקווה שנשים נוספות יתלוננו.

התלונה של אותה אישה נגד שלום מתייחסת לתקופה שבה כיהן כשר המדע. המקרה אירע לכאורה בעת ששהה במלון הייאט בירושלים ולדברי המזכירה ביקש ממנה להיכנס לחדרו. השר שלום אמר בחקירתו במשטרה כי הוא לא זוכר אישה כזאת ומקרה כזה.