עימות 2015: המתמודדים יצאו מרוצים - מעצמם

בתוך האולפן הם התווכחו, אבל כשיצאו 8 ראשי המפלגות מהעימות של חדשות 2 הם בעיקר פיזרו חיוכים. "היה מרתק", סיכם ישי. "היה מכובד", ציין דרעי. "כולם נלחמו בכולם", אמר כחלון. "זו לא תחרות", התחמק לפיד. כך נראו הרגעים שאחרי העימות

עימות הבחירות הראשון שנערך בישראל מאז 1999 הפגיש באולפן חדשות 2 שמונה ראשי מפלגות: נפתלי בנט, איימן עודה, יאיר לפיד, משה כחלון, אריה דרעי, אביגדור ליברמן, זהבה גלאון ואלי ישי. מול המצלמות הם החליפו מהלומות מילוליות בטונים גבוהים, אבל עם יציאתם כבר פיזרו חיוכים לכל עבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שהיה טוב, היה מרתק", אמר יושב ראש מפלגת יחד אלי ישי. "אין פה מנצח או מפסיד. כולם הביעו את מה שהם רצו, שאלו את השאלות שרצו וענו כפי שרצו". גם יריבו העיקרי של ישי, יו"ר ש"ס אריה דרעי, הצטרף לדבריו. "היה מכובד", סיכם. "חששתי שלא נוכל לדבר אבל בסך הכל התנהלו בסדר גמור".

יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה, שהיה ככל הנראה אנונימי עבור רוב הישראלים לפני העימות, יצא שבע רצון במיוחד. "הרשימה המשותפת ניצחה כי היא היחידה שדיברה על העתיד ולא על העבר", אמר בסיפוק. "במקום התלהמות - שיחה, במקום לאומנות - ערכים של ביחד. יחד ניאבק למען חברה צודקת יותר".

במהלך העימות הקפיד עודה להדגיש כי אינו נאבק רק עבור הציבור הערבי והביע הזדהות עם פנייתו של דרעי לאוכלוסייה המוחלשת. מחוץ לאולפן ניצל דרעי את ההזדמנות כדי לתת לעודה עצה: "אין ספק שדיברת היום דיבורים טובים מאוד, אבל אני חושב שעשיתם טעות גדולה ביותר כשהכנסתם את זועבי לרשימה. היא הורסת לכם".

חיוכים במסדרונות

"אני כאן, מה אכפת לי מהשאר?"

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון לא התרגשה מהיעדרותם של נציגי המחנה הציוני מהעימות. "אני חושבת שכל מי שרוצה להתמודד צריך להיות כאן", אמרה. "אני כאן, מה אכפת לי מכל השאר?"

יושב ראש כולנו משה כחלון סיכם את העימות בעמוק הפייסבוק שלו: "ביושר, באמונה שאפשר לנצח. כולם נלחמו בכולם, אני תמיד אלחם בשבילכם". גם ליושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט היה מסר עבור גולשי הפייסבוק: "הקאמבק התחיל".

יצא מרוצה. אלי ישי

בנט סירב לומר מי לדעתו ניצח בעימות. "אני לא פרשן, עם ישראל ראה את האמת וככה צריך להיות". גם יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד לא הכתיר אף מועמד כמנצח. "מי ניצח? אף אחד, זו לא תחרות של מי ניצח", אמר.

"בעימות בערוץ 2 אמרתי ליו"ר הרשימה הערבית לכנסת שמקומו אינו באולפן בירושלים אלא בעזה", סיכם את העימות יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו. "כדאי לצפות".

למרות היעדרותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, של יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ושל מספר 1 ברשימת יהדות התורה יעקב ליצמן - מדובר בפעם הראשונה שבה מתכנסים 8 ראשי מפלגות באולפן אחד לעימות בחירות. נותר רק לקוות שבפעם הבאה יואילו בטובם כל המועמדים להתייצב בפני הציבור ולענות על שאלות בפומבי.