שר בכיר: "שחרור מחבלים יוביל לפירוק הממשלה"

השר העריך כי הבית היהודי לא יוכל להישאר בממשלה במקרה של שחרור מחבלים מעבר לפעימה הרביעית, שאותה אישרה הממשלה כבר לפני חודשים ארוכים. בנט על הדיווח הפלסטיני שלפיו הציעה ישראל לשחרר 400 אסירים בתמורה להמשך השיחות: "לא יקום ולא יהיה"

(רויטרס)

נמשכת המחלוקת סביב שחרור האסירים: שר ימני בכיר העריך הערב (א') כי ההחלטה לשחרר מאות מחבלים בתמורה להארכת המשא ומתן המדיני תוביל לפירוק הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר העריך כי הבית היהודי לא יוכל להישאר בממשלה במקרה של שחרור מחבלים מעבר לפעימה הרביעית, שאותה אישרה הממשלה כבר לפני חודשים ארוכים. מוקדם יותר היום תקף יושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט את הדיווח הפלסטיני ולפיו הציעה ישראל לשחרר 400 אסירים בתמורה להמשך השיחות. "לא יקום ולא יהיה", אמר בנט.

בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי קיבל מאות פניות מאז צאת השבת, ולכן הרגיש צורך להביע את דעתו בעניין. לדבריו הצטרפו אתמול מספר גורמים בימין, ביניהם סגן שר הביטחון, חבר הכנסת דני דנון, שטען כי "שחרור 400 מחבלים בתמורה לעוד הארכה של המשא ומתן הוא פגיעה בחוסנה של מדינת ישראל".

גם חבר הכנסת משה פייגלין (הליכוד ביתנו) התייחס לדברים והבהיר כי ימשיך לפעול כדי לעצור את "זוועת שחרור המרצחים", כהגדרתו. עוד טען כי "שההתדרדרות המוסרית, הביטחונית והריבונית הזו לא תוביל בסופה לשום התקדמות משום שהיא מתחמקת מיסוד הסכסוך במקום להתמודד עמו".

בתוך כך, בישראל סרבו להתייחס לדיווח הפלסטיני, על הסכמה לשחרור של 400 אסירים לכאורה, אבל אמרו כי כל עוד הפלסטינים לא יתחייבו להמשך השיחות, שיתבססו על הכרה במדינה יהודית - אין טעם לדון בשום רעיון