ריב אחים על ההתנחלויות המבודדות

בעימות הבחירות של חדשות 2 נחשף שורש המחלוקת בין יאיר לפיד ונפתלי בנט, השניים שקבעו את מבנה הקואליציה אחרי הבחירות הקודמות. לפיד הודה: "פוצצתי ישיבה כי סירבתי להעביר 300 מיליון להתנחלויות מבודדות", בנט זעם: "זאת הייתה טעות גדולה שלך, להגיד שהמתנחלים גנבים זה שקר"

האחים פותחים את הכל: עימות 2015 הושיב יחד את הצמד שהלך יד ביד אל הממשלה האחרונה ויצא ממנה בברוגז גדול, והעניק הזדמנות לשמוע על התהום שנפערה ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאוד האמנתי במהלך הזה ושמנו את המחלוקת בצד", הסביר בנט. "לצערי, החברים ביש עתיד החליטו להתמקד בדברים שכן במחלוקת ולפוצץ את זה. יאיר הוא איש טוב. אני מאמין עדיין ביכולת שלנו להתאחד בדברים שלא במחלוקת".

לפיד הסביר למה בדיוק בנט התכוון. "נפתלי היה איתי בישיבה במשרד ראש הממשלה שפוצצתי כי אמרתי שלא אעביר 300 מיליון שקל להתנחלויות מבודדות", אמר. "אני צריך את הכסף הזה להוריד את יוקר המחייה".

בנט הבהיר את עומק המחלוקת. "באריאל לא מקבלים אגורה יותר", אמר. "אני לא מקבל את השיח המפלג הזה. לדעתי זו הייתה טעות מאוד גדולה שלך. להגיד שהמתנחלים הם גנבי כסף זה שקר".

לפיד השיב: "השקר הוא להגיד שיצהר ואריאל זה אותו דבר. ניסיתם להדביק את ההתנחלויות המבודדות למקומות כמו אריאל ומעלה אדומים". בנט ענה: "זה כל כך נמוך", ולפיד השיב: "אל תיתן ציונים".