נבדק: האם אישה נוספת טוענת להטרדה מינית מצד שלום?

רגע לפני שנסגר התיק בעניינו של שר האנרגיה והמים, בודקים חוקרי המשטרה מידע על אישה נוספת שנטען לגביה שהשר סילבן שלום ביצע בה עבירות מין. אולם, בניגוד לדיווחים אחרים, עדיין לא הוגשה שום תלונה נוספת נגד השר

שתי תלונות נוספות נגדו. שלום (רויטרס)

פרשת סילבן שלום: צוות החקירה בודק מידע שהתקבל על אישה נוספת שלגביה נטען שהשר שלום ביצע בה עבירת מין. אולם לפי שעה לא הוגשה שום תלונה נוספת נגד השר שלום, בניגוד לפרסומים אחרים. הבדיקה שמבצעים חוקרי המשטרה מעכבת את קבלת ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין באשר לגורל התיק כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק שלשום עוד נדמה היה שהתיק בעניין השר שלום עומד להיסגר. בדיקת המשטרה בעניינו של שר האנרגיה והמים סילבן שלום הסתיימה, וההערכה הייתה שהיועץ המשפטי לממשלה יורה על סגירת התיק בשל התיישנות. מדובר בתלונה שהוגשה נגדו בגין הטרדה מינית לכאורה של פקידה לפני 15 שנה.

אם אכן ייסגר לבסוף התיק בשל התיישנות, השר שלום עשוי להיוותר עם עננה המרחפת מעל ראשו - כיוון שהתלונה נגדו אומנם לא אומתה, אך גם לא הופרכה.

השר שלום נחקר השבוע באזהרה במשרדי יחידת להב 433. במהלך חקירתו שמר שלום על הגרסה שהציג אתמול לאנשיו והבהיר לחוקרים כי אינו מכיר את המתלוננת הראשונה נגדו.

תעודת העובד של המתלוננת (חדשות 2)

שלום אישר כי שהה במלון הייאט בירושלים בעבר, אך מדובר בשהייה במסגרת הסדר בין המלון לבין אישי ציבור שביקשו ללון בירושלים. השר הדגיש כי לא זאת בלבד שאינו זוכר את המתלוננת, אלא שלא זכור לו אירוע דומה לזה שתיארה העובדת בתלונתה.

"בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות תלונה הנוגעת לאירוע מיני בעת כהונתו של שר בשנת 1998, המכהן גם כיום. במסגרת הבדיקה, מסר השר את גרסתו בנוגע לאירוע נשוא התלונה במשרדי היחידה במשך כשעתיים", נכתב בהודעת המשטרה שלשום. במשטרה הודיעו שעיקרי הבדיקה יועברו ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לצורך קבלת החלטה כיצד להמשיך לפעול.‎ ‬

מלשכתו של השר שלום נמסר באותו יום כי "הוא מסר הודעה למשטרה. הודעת השר ארכה כשעה וחצי ובמהלכה ענה השר שלום על כל השאלות. יצויין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה, פנה השר שלום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות לכל השאלות".