הערכה: התיק נגד השר סילבן שלום ייסגר

שעות לאחר שנחקר באזהרה במשרדי יחידת להב 433, מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה יורה על סגירת התיק נגד השר שלום בשל התיישנות. מדובר בתלונה שהוגשה נגדו בגין הטרדה מינית לכאורה של פקידה לפני 15 שנה. אישה נוספת, שאליה ניסו החוקרים להגיע על מנת שתתלונן נגדו, סירבה בכל תוקף לשתף פעולה.

בדיקת המשטרה בעניינו של שר האנרגיה והמים סילבן שלום הסתיימה, ואם לא יחול שינוי דרמטי - ההערכה היא כי היועץ המשפטי לממשלה יורה על סגירת התיק בשל התיישנות. מדובר בתלונה שהוגשה נגדו בגין הטרדה מינית לכאורה של פקידה לפני 15 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי המשטרה עשו מאמצים להגיע לאישה נוספת על מנת שתתלונן נגד השר שלום, אך זו סירבה בכל תוקף לשתף פעולה. אם אכן ייסגר התיק בשל התיישנות, השר שלום עשוי להיוותר עם עננה המרחפת מעל ראשו - מכיוון שהתלונה נגדו אומנם לא אומתה, אך גם לא הופרכה.

מוקדם יותר היום נחקר השר שלום באזהרה במשך כשעתיים במשרדי יחידת להב 433. במהלך חקירתו שמר שלום על הגרסה שהציג אתמול לאנשיו והבהיר לחוקרים כי אינו מכיר את המתלוננת.

תעודת העובד של המתלוננת (חדשות 2)

שלום אישר כי שהה במלון הייאט בירושלים בעבר, אך מדובר בשהייה במסגרת הסדר בין המלון לבין אישי ציבור שביקשו ללון בירושלים. השר הדגיש כי לא זאת בלבד שאינו זוכר את המתלוננת, אלא שלא זכור לו אירוע דומה לזה שתיארה העובדת בתלונתה.

"בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות תלונה הנוגעת לאירוע מיני בעת כהונתו של שר בשנת 1998, המכהן גם כיום. במסגרת הבדיקה, מסר היום השר את גרסתו בנוגע לאירוע נשוא התלונה במשרדי היחידה במשך כשעתיים", נכתב בהודעת המשטרה. במשטרה הודיעו שעיקרי הבדיקה יועברו כעת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לצורך קבלת החלטה כיצד להמשיך לפעול.‎ ‬

מלשכתו של השר שלום נמסר כי "הוא מסר היום לפני הצהריים הודעה למשטרה. הודעת השר ארכה כשעה וחצי ובמהלכה ענה השר שלום על כל השאלות. יצויין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה, פנה השר שלום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות לכל השאלות".