לקראת העימות: "עימות או לא, נשארים חברים"

ישי לא הראה סימני התרגשות ("כולם כאן מורגלים") וכך גם עודה וגלאון ("לא הקרב הגדול שלנו"). ליברמן ודרעי הסתודדו ("תראו הכל בעימות") ובנט ולפיד צילמו סלפי. הרגעים שלפני עימות 2015 שישודר הערב

שמונה מראשי המפלגות הגדולות בישראל התייצבו היום (חמישי) מסביב לשולחן אחד, זה לצד זה, באולפן חדשות 2 לעימות בחירות חגיגי - הראשון בישראל מאז 1999. במהלך העימות הם ענו על השאלות הבוערות ביותר שעומדות על סדר היום לקראת הבחירות לכנסת ה-20. רגע לפני שהם נכנסו לאולפן ליווינו אותם ברגעים המתוחים, ראינו אותם לוחצים ידיים, מצטלמים ואף מבטיחים לא לנטור טינה. עימות הבחירות ישודר בשעה 20:45, מיד לאחר המהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחוץ לחדר האיפור נפגשו האחים לשעבר, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד. השניים התחבקו ונראו מיודדים מאוד לאחר שהפכו בחודשים האחרונים ליריבים פוליטיים מרים. "איך אתה? אני מאחל לך בהצלחה", אמר בנט ללפיד, תוך שהוא מנקה את צווארון חולצתו ברגע מפתיע של רעות. חלק מהנוכחים נראו מופתעים מהאקט החברי, אך בנט המשיך בשלו: "לא יעזור, יהיה דיבייט או שלא יהיה דיבייט - אנחנו עדיין חברים".

לפיד חייך, הסכים איתו והוסיף שהמבחן הגדול של מדינת ישראל הוא ביכולת של אנשים שלא מסכימים זה עם זה לעבוד יחד. השניים לא הסתפקו בחילופי הדברים החבריים ואף הצטלמו יחד לסלפי. "שני מכוערים", הסתכל בנט על התמונה וסיכם בהומור. הוא לא התאפק ואף העלה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו עם הכיתוב: "לקראת העימות מול האח (במיל.). בלי ספק, זו אחת מהתמונות הפחות מוצלחות שלנו". הפוסט, מיותר לציין, זכה למאות תגובות ושיתופים.

בחדר ההמתנה תפסנו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כשהוא מסתודד עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. "חבר'ה, מספיק עם הקרקס, אני מבקש שתשחררו אותנו, נעריך אם תחכו שם", ביקש שר החוץ. דרעי, לידו, ביקש לשמור לפחות חלק מהדברים לאולפן הטלוויזיה. "תשאירו קצת לאחרים, הכל תראו בעימות".

יו"ר מפלגת יחד אלי ישי ניסה להוכיח כי אינו מתרגש מהמעמד יוצא הדופן. "כולם כאן מורגלים בשאלות ותשובות, יהיה מעניין בשיח הזה", אמר. "אני מקווה שכל אחד יגיד מה שהוא באמת חושב. יש פוליטיקאים מזן כזה ויש פוליטיקאים מזן אחר. השמצות כנגד הרב כבר היו במערכה הזו. אני לא שם". אמנם מדובר במפגש הראשון שלו ושל דרעי מאז החלה מערכת הבחירות, אך לטענת ישי, הוא כלל לא הכין עצמו לוויכוח עם האחרון: "אם הוא ישאל שאלות - אענה".

איימן עודה, יו"ר הרשימה הערבית המשותפת נפגש מחוץ לחדר האיפור עם יו"ר מרצ זהבה גלאון, שהייתה הראשונה להגיע לאולפן. "זה לא הקרב הגדול שלנו", הבהירו השניים. אך המתח לקראת העימות הגדול ניכר על פניהם.

עימות 2015 ישודר בשעה 20:45 בחדשות 2 ובאתרי חדשות 2 Online.