בעקבות התלונה: השר סילבן שלום נחקר באזהרה במשטרה

בעקבות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה זומן שר האנרגיה והמים למסור את גרסתו במשרדי יחידת להב 433 בעקבות התלונה שהוגשה נגדו על הטרדה מינית. שלום נחקר במשך כשעתיים בחשד לביצוע עבירות מין‎

השר סילבן שלום (רויטרס)

השר סילבן שלום, שנגדו הוגשה תלונה בגין הטרדה מינית לכאורה של פקידה לפני 15 שנה, נחקר הבוקר (ג') באזהרה כחשוד בביצוע עבירות מין. הוא הגיע למשרדי יחידת להב 433 ונחקר במשך שעתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות תלונה הנוגעת לאירוע מיני בעת כהונתו של שר בשנת 1998, המכהן גם כיום. במסגרת הבדיקה, מסר היום השר את גרסתו בנוגע לאירוע נשוא התלונה במשרדי היחידה במשך כשעתיים", נכתב בהודעת המשטרה.

במשטרה הודיעו שעיקרי הבדיקה יועברו כעת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לצורך קבלת החלטה כיצד להמשיך לפעול.‎ ‬

מלשכתו של השר שלום נמסר כי "הוא מסר היום לפני הצהריים הודעה למשטרה. הודעת השר ארכה כשעה וחצי ובמהלכה ענה השר שלום על כל השאלות. יצויין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה, פנה השר שלום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות לכל השאלות".

המתלוננת: חשה מאויימת

"אני בטח לא היחידה. מי שהתנהג כך כלפי עובדת בלשכתו, כבר לפני 15 שנים, בטוח שזאת נורמה. אני משוכנעת שיגיעו עוד מתלוננות. לא רציתי קצב 2", אמרה הבוקר המתלוננת למקורביה.

לטענתה, לפני 15 שנה בעת שהייתה פקידה בלשכתו הוא הזמין אותה לחדר המלון שבו שהה בירושלים וביצע בה עבירות מין. השר שלום מכחיש לחלוטין את דבריה ואמר שהוא לא מכיר עובדת כזו שעבדה תחתיו בעת שהיה שר המדע.

לטענתה של מ', היא לא הגישה את התלונה כדי שתיפתח חקירה פלילית, כי יש התיישנות, אלא כדי למנוע מהשר שלום להיות נשיא המדינה הבא. מ' עבדה בלשכתו, לטענתה, מאוקטובר 1998 ועד אוגוסט 1999 - כשבתקופה האחרונה של עבודתה אירע המקרה לכאורה ואז סיימה את תפקידה.

בעקבות הפרסומים, היא החליטה היום בעצת עורכת דינה רוני אלוני-סדובניק, להגיש תלונה במשטרה לאחר שלטענתה שמה ומספר הטלפון שלה הודלף. "אני מרגישה מאוימת", ציינה מ' והדגישה: "אני לא יכולתי לראות אותו כנשיא המדינה".

השר שלום: "זו מזימה פוליטית"

"היא מתקשה לתפקד. היא פשוט מתפוצצת מזה שהיא שומעת שמי שניצל את מעמדו וניצל אותה מינית חושב שהוא צריך להיות נשיא וזו הייתה הסיבה לטענתה שהיא לא יכלה להחזיק את זה בבטן", אמרה לחדשות 2 Online עו"ד סדובניק. "זה תפקיד שיש לו משמעות סמלית עבור עם ישראל וערכי ישראל. אני שומעת מאתמול ללא הרף כל מיני הטלות רפש בה ובאמינותה, אבל אף אחד לא שואל איך הוא טוען שהוא לא מכיר אותה". עורכת הדין וגם מ' עצמה שבו והדגישו כי לא היה אף אדם שהניע אותה להתלונן.

בקרבתו של השר דוחים מכל וכל את הטענות ואומרים כי מדובר ב"מזימה פוליטית" שנועדה לסכל את בחירתו לנשיא המדינה. הלילה התייחסה לפרשה גם רעייתו ג'ודי ניר מוזס שלום שצייצה בטוויטר: "מתפללת שנצליח להירדם לכמה דקות אחרי שני לילות לבנים. כואב כל כך שהילדים בגיל שהם צופים בחדשות".

שלשום התייחס לתלונה גם נמרוד ניר, בנה של אשת השר מנישואים קודמים. "בית הקלפים זה כלום לעומת מה שמתרחש בפוליטיקה הישראלית. כמו למשל פוליטיקאים שמנסים להפליל יריב פוליטי באונס", האשים.

תלונה על עבירות מין נגד השר שלום - הסיקור המלא:

המתלוננת נגד השר סילבן שלום: "אני מרגישה מאוימת"

מועמדים לנשיאות על פרשת שלום: "התנפלות חסרת טעם"

השר הבכיר שנגדו הוגשה תלונה הוא סילבן שלום

התלונה תיגמר בלא כלום? "אין סיכוי לכתב אישום נגד השר"

בדיקה: שר בכיר ביצע עבירות מין?